• $7,5329
  • €9,016
  • 409.199
  • 1538.04
17 Ocak 2021 Pazar 00:53 | Son Güncelleme:

Milli silah ‘SAR 9X'e ABD'den büyük ödül

Milli silah ‘SAR 9X'e ABD'den büyük ödül

Türkiye'nin alanında lider firmalarından biri olan Sarsılmaz, dünyanın en büyük silah pazarı olan ABD'de büyük bir başarıya imza attı.

Sarsılmaz tarafından tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen SAR 9X, ABD’deki Editors’ Choice Award – Editörlerin Seçimi Ödülü’nde ‘2020 Yılının En İyi Tabancası’ seçildi. On Target dergisi tarafından düzenlenen yarışmada, SAR 9X’in yanı sıra dünyanın önde gelen silah üreticilerinin en iyi tabancaları değerlendirmeye alındı.

TEKNİK TESTLERİ GEÇTİ

Değerlendirme, ABD silah dünyasının önde gelen isimlerince silahların uygulamaya dayalı teknik testlere tabi tutulması yöntemiyle yapıldı. SAR 9X için oy kullananlar arasında dünyaca ünlü ateşli silahlar eğitmeni ve Guns dergisi editörü Massad Ayoob, Tactical Life’tan Dave Bahde, Guns & Ammo’dan Chris Mudgett ve Gun Digest’den Mike Dickerson gibi pek çok uzman yer aldı. SAR 9X’in kazandığı ödülü, 2018’de SIG Sauer P365, 2019 yılında ise Sprıngfıeld Armory Hellcat 9 mm kazanmıştı. Açıklamaya göre; SAR 9, Savunma Sanayi Başkanlığı’nın başlattığı ‘Özgün Yerli Tabanca Projesi’ kapsamında Sarsılmaz tarafından üretilen bir görev tabancası olma özelliği taşıyor. 

TETİK EMNİYETİ BULUNUYOR

SAR 9, proje kapsamında SSB koordinatörlüğünde Silahlı Kuvvetler ve Emniyet Genel Müdürlüğü personelinden oluşan komisyon tarafından yapılan tüm testleri birincilikle bitirdi. Açıklamaya göre, SAR 9X, ergonomik tutuş kolaylığı ve tetik çekilmedikçe silahın ateş almasını engelleyen tetik emniyeti gibi pek çok önemli özelliğe de sahip bulunuyor.

<p>Öğrencilerin merakla  beklediği yüz yüze eğitim başladı. Çocuklar eski normale nasıl adapte ol

Yüz yüze eğitim başladı, anne babalar nelere dikkat etmeli?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi