• $7,8158
  • €9,4809
  • 461.388
  • 1330.87
23 Eylül 2014 Salı 02:03 | Son Güncelleme:

Markalar, akıllı saatlerle kol kapma yarışına girdi

Markalar, akıllı saatlerle kol kapma yarışına girdi

Telefonlardan sonra saatler de akıllandı. Ünlü markalar ürettikleri akıllı saatlerle kol kapma yarışına girerken cihazlar hız, nabız, kalp ölçüp stres azaltırken, telefona gelen aramaları, SMS'leri de gösteriyor.

BURÇİN GÖKTAN
burcin.goktan@aksam.com.tr

Birbirinden ünlü teknoloji markaları cep telefonlarını bir kenara koydu, şimdi akıllı kol saatleriyle yarışmaya başladı. Özellikle Apple’ın akıllı saati AppleWatch’ın da pazara girmesiyle rekabet iyice kızıştı. Bu yılın en büyük trendi olarak gösterilen cihazlar, bir saatten beklenenin oldukça üstünde performans gösteriyor. Spor yaparken yürüme hızını, kalp ritmini, nabız ölçüsünü hesaplayan, hava durumunu bildiren akıllı saatler, telefona gelen mailleri, çağrıları da kullanıcıya gösteriyor. İşte piyasaya çıkmak için gün sayan ve çok merak edilen o akıllı saatler ile özellikleri...

İSVİÇRELİ lüks saat üreticisi Tag Heuer da, akıllı saat sektöründe yer alacağını açıkladı. 'Gerçek bir saat deneyimi yaşatmak' isteyen firma, seneye piyasada...

DEATH Watch adlı ürün, coğrafi konumunuz, yaşınız ve hayatınıza dair bazı bilgilerle ölüm yılını yaklaşık olarak hesaplıyor. Saat, 'o tarihe' doğru geri sayıyor...

LG’NİN 'G Watch R' akıllı saatini rakiplerden ayıran en büyük özelliği dış görünüşü. Klasik saat görünümüne sahip LG G Watch R, sesli komut özelliğine sahip. Cihazda kalp ritmi ve nabız ölçme gibi sağlık uygulamaları yüklü. Saat toza ve suya da dayanıklı. 

SONY'NİN üçüncü nesil akıllı saati 'SmartWatch 3' suya ve toza dayanıklı. Telefondan bağımsız kullanılabilen cihaz, sesli komutla da kontrol edilebiliyor. Sensörler hareketlerinizi 3 boyutlu olarak kaydediyor ve Lifelog uygulamasına aktarıyor. 

MOTOROLA'NIN ay başında tanıttığı 'Moto 360'da göze çarpan ilk detay sade tasarımı ve yuvarlak ekranı. Deri ve metal gibi farklı kayış seçenekleri bulunan akıllı saatte kablosuz şarj teknolojisi kullanılıyor. Saat, kalp ritmini de ölçüyor. 

SAMSUNG Gear S, kavisli ekranıyla dikkat çekiyor. Saatte, bluetooth’un yanı sıra Wi-Fi ve 3G bulunuyor. 2 inçlik ekrana sahip saatin içine bir de klavye sığdırılmış. 69 dil seçeneği olan, sesli komut alabilen saat ekimde piyasaya çıkacak. 

APPLE Watch, ses tanıma özelliğinin yanında sağlık uygulamalarıyla da dikkat çekiyor. Gelen mesajları saat üzerinden okumak da mümkün. Ayrıca dijital asistan Siri de saatte yerini aldı. Apple Watch, safir retina ekran özelliğiyle de rakiplerini geride bırakıyor.

<p>Başkan Recep Tayip Erdoğan'ın Ayasofya Camii'nde cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. C

Başkan Erdoğan'dan, 'aşı olacak mısınız?' sorusuna yanıt: Sağlık için gerekeni yaparım

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul güne sisle başladı

İstilacı uğur böceklerinin sırrı ortaya çıktı