• $9,3385
  • €10,8678
  • 529.663
  • 1417.7
22 Mayıs 2021 Cumartesi 15:55 | Son Güncelleme:

Lise öğrencisi Kerem Bayhan, REGENERON ISEF'te ödül aldı

Lise öğrencisi Kerem Bayhan, REGENERON ISEF'te ödül aldı

Galatasaray Lisesi 11.sınıf öğrencisi Kerem Bayhan, "İzmit Bilim ve Sanat Merkezinde geliştirdiği Kamyonlara Arkadan Çarpan Otomobillerdeki Can Kaybının Azaltılmasını Sağlayacak Elektro-Mekanik Çözüm Önerisi" adlı projesiyle Marmara birincisi ve Türkiye ikincisi oldu.

Galatasaray Lisesi 11. sınıf öğrencisi Kerem Bayhan, TÜBİTAK'ın düzenlediği yarışmadan Marmara birincisi ve Türkiye ikincisi olarak dünyanın en büyük üniversite öncesi bilimsel araştırma fuarı olan REGENERON ISEF'te Türkiye'yi temsil etmek üzere seçildi.

Yapılan açıklamada Bayhan'ın 4 yıl boyunca karşılıksız burs almaya hak kazandığı belirtilerek şu ifadeler kaydedildi:

"Galatasaray Lisesi 11.sınıf öğrencisi Kerem Bayhan, İzmit Bilim ve Sanat Merkezinde geliştirdiği Kamyonlara Arkadan Çarpan Otomobillerdeki Can Kaybının Azaltılmasını Sağlayacak Elektro-Mekanik Çözüm Önerisi adlı projesiyle TÜBİTAK'ın düzenlediği 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda Fizik alanında Marmara 1.si ve Türkiye 2.si olarak ülkemizi dünyanın en büyük üniversite öncesi bilimsel araştırma fuarı olan REGENERON ISEF'te temsil etmek üzere TÜBİTAK tarafından seçilmiştir.

16-21 Mayıs arasında düzenlenen yarışmada Büyük Ödül Kategorisinde Makine Mühendisliği alanında dünya 4.sü olmuştur. Ayrıca, ISEF'in Özel Ödül Organizasyonlarından olan 1884 yılında Thomas Edison ve Alexander Graham Bell gibi alanında öncü bilim adamlarınca temelleri atılan mühendislik alanında uluslararası en büyük bilimsel ve teknik kuruluş olan IEEE tarafından dünya 1.si seçilerek IEEE Foundation Presidents' Scholarship Award'a layık görülmüş ve 4 yıl boyunca karşılıksız burs almaya hak kazanmıştır."

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: TÜBİTAK ile öğrencilerimizin her zaman destekçisiyiz

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar