• $9,3092
  • €10,8373
  • 528.984
  • 1429.85
6 Ekim 2021 Çarşamba 23:51 | Son Güncelleme:

İtalyan basını Türk SİHA'larını yazdı: Sipariş için sıraya girdiler!

İtalyan basını Türk SİHA'larını yazdı: Sipariş için sıraya girdiler!
Star.com.tr

Dünya ülkelerinin sipariş için temaslarda bulunduğu Türk SİHA'ları bu sefer de İtalyan basınının konusu oldu. İtalyan basınında yer alan haberde, Ermeni ordularına karşı gösterdiği başarılara vurgu yapılırken "Birkaç ülke önce Türk SİHA'larının ne olduğunu gördü ve satın almak için adeta sıraya girdi." ifadeleri yer aldı.

Libya, Suriye ve Karabağ'daki savaşlarda kendini gösteren Türk SİHA'larına duyulan ilgi gün geçtikçe artıyor.

Star.com.tr'nin haberine göre, son olarak Karabağ savaşında adından bir hayli söz ettiren Türk SİHA'ları İtalya'da yayın yapan haber sitesine konu oldu. Söz konusu haberde Türk SİHA'larının Suriye'nin yanı sıra birçok askeri operasyonlarda yer aldığına dikkat çekilirken Azerbaycan'a ait Karabağ bölgesinde Ermeni ordusuna karşı büyük başarı gösterdiğine vurgu yapıldı.

Üretilen Türk SİHA'larının Türkiye'nin askeri açıdan kendi kendine yeterli olma hırsına uyduğunu söyleyen haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan, son on yılda silah endüstrisine büyük yatırımlar yaptığı belirtildi.

Söz konusu haberde ayrıca, Karabağ'daki savaş da Türkiye'deki SİHA endüstrisi için bir "dönüm noktası" olarak görüldüğüne vurgu yapılarak şu ifadelere yer verildi:

Azerbaycan, Türk insansız hava araçlarına sahip olmasaydı, savaşı bu kadar kolay kazanamazdı. Türkiye, Azerbaycan'ı destekledi. Karabağ Savaşı'nın Türk SİHA'ları adına farklı bir etkisi oldu. Birkaç ülke önce Türk SİHA'larının ne olduğunu gördü ve satın almak için adeta sıraya girdi. Türkiye geçen yıl hiç olmadığı kadar çok SİHA sattı. Ukrayna, Türkmenistan, Katar ve Fas gibi ülkeler Türk SİHA'larını satın alırken Polonya ise Türklerden SİHA alan ilk NATO ülkesi oldu. Ayrıca Letonya'nın da Türk yapımı SİHA'lara ilgisi var.

<p><i>'Allah bir nefes gibi yakın</i></p><p><i>Gökyüzü bir nefes kadar uzakta.</i></p><p><i>Gidecekt

Bayraktar olmak, bayrağa adanmak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu