• $13,3997
 • €15,2834
 • 792.439
 • 2042.08
19 Ekim 2021 Salı 11:33 | Son Güncelleme:

İşte Apple ‘Unleashed' etkinliğinde tanıtılan tüm ürünler

İşte Apple ‘Unleashed' etkinliğinde tanıtılan tüm ürünler
Aksam.com.tr - Doğa Yurduneri

Apple, kısa bir süre önce çevrim içi olarak gerçekleştirdiği ‘Unleashed' etkinliğinde yeni ürün ve hizmetlerini tanıttı. Tanıtılan ürünler arasında şirketin yeni ‘M1 Pro' ve ‘M1 Max' işlemcileriyle gelen MacBook Pro modelleri, 3. nesil AirPods kablosuz kulaklıklar, yeni HomePod mini ve Apple Music'in Voice Plan isimli hizmeti yer aldı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, kısa bir süre önce çevrim içi olarak gerçekleştirdiği 'Unleashed' etkinliğinde yeni ürün ve hizmetlerini görücüye çıkardı. Tanıtılan ürünler arasında şirketin yeni işlemcileriyle gelen MacBook Pro modelleri, yeni nesil AirPods kablosuz kulaklıklar, yeni HomePod mini renk seçenekleri ve Apple Music'in Voice Plan isimli hizmeti de yer aldı.

Köşeleri önceki nesillere göre daha da yuvarlatılan yeni MacBook Pro'lar, 14.2 inç ve 16.2 inçlik ekran boyutu seçenekleriyle geldi. Liquid Retina XDR ekran kullanan cihazlarda, iPhone'lara benzer şekilde çentik bulunması ise dikkat çekti. Şirket, yeni MacBook Pro'ların ekran çerçevelerinin önceki nesle göre yüzde 60 daha ince olduğuna ve cihazların, 120 Hz ekran tazeleme oranı sunduğuna işaret etti. MacBook Pro'lara sonradan eklenen ve tüketicilerin yaygın eleştirisini alan Touch Bar da yeni nesilde kaldırıldı.

Bununla birlikte, ekranın 1080 piksel FHD çözünürlük sunduğu ve düşük ışıklı ortamlarda parlaklık performansını 2 kat artırdığı ifade edildi.

M1 PRO VE M1 MAX İŞLEMCİLER DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Etkinlikte, şirketin 'M1' işlemcisinin üst modelleri de görücüye çıktı. 14 inç ekran boyutuna sahip MacBook Pro, M1 Pro işlemci; 16 inç ekran boyutuna sahip MacBook Pro ise M1 Max işlemci ile geldi. 10 çekirdekli M1 Pro'nun, M1 işlemciye göre yüzde 70 daha yüksek performans sunduğu kaydedildi. İşlemcinin 16 çekirdekli ekran kartının ise performansı yüzde 100 artırdığı dile getirildi.

Apple ayrıca; M1 Pro'nun, M1'e göre 2 kat daha yüksek performans sunduğunu ifade etti. 5 nm fabrikasyon süreciyle üretilen ve 57 milyar transistör bulunduran M1 Max'ın ise bu farkı 4 kata çıkardığı ifade edildi. Yeni işlemcilerin, Intel işlemcilere göre yüzde 70 daha az güç tüketimi yapacağının da altı çizildi. Hızlı şarj desteği de ilk kez yeni nesil MacBook Pro'larla birlikte seriye eklendi. Teknoloji devi, yeni MacBook Pro'ların 30 dakikada yüzde 50 şarj seviyesine geleceğine dikkat çekti.

Diğer yandan; yeni MacBook Pro'lar, başlangıç düzeyinde 16 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanı ile tüketici beğenisine sunuldu. Söz konusu kapasitelerin, fiyat farkıyla artırılabileceği bildirildi. Apple, cihaz SSD'sinin saniyede 7,4 GB yazma hızına sahip olduğunun da altını çizdi.

İŞTE YENİ MACBOOK PRO FİYATLARI

Yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayar modellerinin Türkiye fiyatları ise şu şekilde:

MacBook Pro - 14 inç (M1 Pro işlemci):

 1. 8 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU, 512 GB SSD: 23.499 TL
 2. 10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU, 1 TB SSD: 28.999 TL

MacBook Pro - 16 inç (M1 Max işlemci):

 1. 10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU, 512 GB dahili depolama alanı: 28.999 TL
 2. 10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU, 1 TB dahili depolama alanı: 31.199 TL
 3. 10 çekirdekli CPU, 32 çekirdekli GPU, 1 TB dahili depolama alanı: 39.999 TL

3. NESİL AIRPODS KULAKLIKLAR, UZAMSAL SES DESTEĞİ SUNUYOR

3. nesil AirPods kablosuz kulaklıklar ise iç ve dış tasarımında tamamen yenilendi. Uzamsal ses ve Dolby Atmos desteğiyle gelen modellerin, 6 saatlik bir pil ömrü sunduğu ifade edildi. MagSafe ile kablosuz olarak da şarj edilebilen kulaklıkların, 5 dakikalık hızlı şarj ile 1 saat kullanım imkanı sunduğunun da altı çizildi. Cihaz, Türkiye'de bin 999 liralık bir fiyat etiketiyle satışa çıktı.

Daha önce yalnızca siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan HomePod mini Bluetooth hoparlör serisine de turuncu, mavi ve sarı renk seçenekleri eklendi. Apple Watch Series 5'te görülen 'S5' çipten güç alan cihazın, 99 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğu ve Türkiye'de satışa çıkmayacağı kaydedildi.

Apple, son olarak etkinlikte Apple Music'teki yeni hizmeti Voice Plan'i de 4.99 dolarlık bir fiyatla tanıttı. Türkiye'de henüz kullanıma sunulmayan hizmetin, abonelerin servisteki 90 milyon şarkıdan oluşan kataloğa erişebilmesini mümkün kılacağı belirtildi. Planın ayrıca; farklı ruh hallerine ve aktivitelere yönelik hazırlanan yüzlerce yeni çalma listesine, kişisel listelere, müzik türlerine göre istasyonlara ve ödüllü Apple Music Radyo'ya Siri ile erişme imkanı sunacağına işaret edildi.

 • apple unleashed ürünler
 • apple unleashed tüm ürünler
 • yeni macbook pro
 • yeni macbook pro fiyatları
 • homepod mini yeni renk seçenekleri
 • apple music voice plan
 • 3. nesil airpods
 • 3. nesil airpods fiyatı
 • 3. nesil airpods özellikleri
 • yeni macbook pro özellikleri
 • m1 pro işlemci
 • m1 max işlemci
Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!
Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!
Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!

Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi
Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi

Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın