• $ 7,3348
  • € 8,6759
  • 485.432
  • 1006.03
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
07 Temmuz 2020 Salı 09:01 | Son Güncelleme:

Instagram'a çok konuşulacak ‘engelleme' özelliği geldi!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram her geçen gün kendisini geliştirmeye devam ediyor. Facebook tarafından satın alınan ve yeni özellikleriyle kullanıcıları sevindiren Instagram'ın son özelliği ise çok konuşulacağa benziyor. Instagram, artık engellemek isteyebileceğiniz hesaplar için sizlere öneride bulunacak.

Popüler sosyal medya ağı Instagram kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Hemen hemen hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya ağlarında bazen istenmeyen kişiler keyfimizi kaçırabiliyor. Instagram’ın yeni özelliği sayesinde artık kimleri engellemek isteyebileceğinizi sizlere önerecek.

Daha önceleri kullanıcılara takip önerilerinde bulunan Instagram, "engellenen hesaplar" kısmına eklenecek olan bu özellikle sayesinde engellemek isteyebileceğiniz hesaplar için de öneride bulunacak.

Facebook ile entegre çalışacağı tahmin edilen özellik, kullanıcıların daha önce Facebook'ta engellemiş olduğu hesapların Instagram hesaplarını tespit ederek, bu hesapları "engellenen hesaplar" kısmında listeleyecek. Yani takip önerilerinde olduğu gibi etkileşim odaklı bir tavsiye sistemi söz konusu değil.

Yalnızca Facebook ve Instagram hesapları arasında bir eşleştirme yapılacak ve Facebook'da engellenmiş bir hesabın Instagram'da da engellenmek isteneceği varsayılarak, engellenmiş Facebook hesabının Instagram'ı "engellenen hesaplar" kısmında listelenecek. Kullanıcı dilerse engelle butonuna basarak, Facebook'da engellemiş olduğu bir hesabı, Instagram'da da engelleyebilecek.

Şu an geliştirme aşamasında olan bu özelliğin, yalnızca Instagram hesaplarını Facebook ile eşleştirmiş kullanıcılarda aktif edilmesi bekleniyor.

Taksim Camii'nde sona doğru: Yüzde 65'i tamamlandı

Taksim Camii'nde sona doğru: Yüzde 65'i tamamlandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kahvenin faydaları nelerdir_ kahve içerken nelere dikkat edilmeli?

Kahvenin faydaları nelerdir_ kahve içerken nelere dikkat edilmeli?

Kazakistan'da 15 yüzyıla ait sufi tekkesi bulundu

Kazakistan'da 15 yüzyıla ait sufi tekkesi bulundu