• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
15 Nisan 2021 Perşembe 19:41 | Son Güncelleme:

Instagram'da yeni dönem! Kararı kullanıcılara bırakacak

Instagram'da yeni dönem! Kararı kullanıcılara bırakacak

Facebook'un bünyesinde yer alan sosyal medya platformu Instagram yeni özelliğini duyurdu. Fotoğraf ve video paylaşmaya dayalı olan Instagram paylaşımlardaki beğeni sayıları ile ilgili yeni bir dönem başlatmaya hazırlanıyor. Yeni özellik ile beraber kullanıcılar isterlerse beğeni sayılarını gizleyebilecek.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Instagram yeni bir döneme geçiyor. Aktif olarak milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram, yapılan paylaşımlardaki beğeni sayılarının gizlenebileceği yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Donanımhaber'de yer alan habere göre; Instagram beğeni sayılarının gizlenebileceği yeni özelliği üzerinde çalışmalara başladı. Daha önce beğeni sayılarını kaldırdığı ve bunu test etmeye başladığını duyuran sosyal medya devi bu konuda kullanıcılarından yoğun tepkisin almıştı. Bu seçimi kullanıcılara bırakmaya karar veren Instagram, kullanıcıların gönderilerin altındaki beğenileri gösterip göstermemeyi seçmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği test etmeye başladı.

KARARI KULLANICILARA BIRAKACAK

Şimdiye kadar, yeni işlev küçük bir kullanıcı grubu içinde deneysel modda çalışıyor. Artık beğenileri görüntülemek için aşağıdaki üç seçenek sunulacak:

Başkalarının yayınlarında devre dışı bırakın

Gönderileriniz için devre dışı bırakın

Tüm gönderiler için devre dışı bırakın

Böylece Instagram'ın 2019 yılından bu yana sürekli test ettiği beğeni sayılarını gizleme kararı da sonuca bağlanmış olacak. Şirketin yeni özelliği tüm kullanıcılara ne zaman sunacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır