• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
23 Temmuz 2014 Çarşamba 12:54 | Son Güncelleme:

Google Chrome dizüstülerin pilini sömürüyor

Google Chrome dizüstülerin pilini sömürüyor

Yarışa en son katılmasına rağmen dünyanın en popüler web tarayıcısı olmayı başaran Google Chrome, yeni bilgisayara yüklenen ilk yazılımlardan biri olmasına rağmen, çok büyük bir dezavantaja sahip.

Google Chrome’u diğer tarayıcılara kıyasla iyi bir seçenek kılan sayısız özelliği var fakat yıllardan beri dizüstülerimizin şarjını sömürüyor.

Forbes Dergisi’nden Ian Morris, 2010 yılından bu yana, Chrome kullanılan dizüstü bilgisayarların pilinin, diğer bilgisayarlardan yüzde 25 oranında daha çabuk bittiğini yazıyor. Google ise 4 yıldır bu soruna dair herhangi bir çözüm geliştirmiş değil.

Chrome, Windows işletim sistemiyle çalışan bir bilgisayarda kullanıldığında, sistem saniyede bin kez Chrome’un herhangi bir işleme ihtiyaç duyup duymadığını kontrol ediyor. Chrome arka planda çalışsa dahi, bu aşırı kontrol mekanizması çalışmaya devam ediyor. Firefox ve Opera gibi tarayıcılar ise sistemin saniyede 60 civarı kontrol yapmasına ihtiyaç duyuyor.

Bu sorunu aşmak Google için zor olmasa gerek. Aslına bakılırsa, zor bile olsa çözmeleri hayati önem taşıyor çünkü Chrome’un bundan başka hiçbir sorunu yok.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı