• $ 5,7523
  • € 6,3931
  • 272.584
  • 108659
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Facebook gizlice kamerayı kullanıyor

Son yıllarda adı birçok gizlilik skandalına karışan Facebook’ta yeni bir açık yakalandı. Bir iPhone kullanıcısı, haber kaynağında dolaşırken arka planda kameranın kullanıldığını fark etti.

iPhone kullanan Joshua Maddux, Facebook’un iOS uygulamasında yeni bir gizlilik sorununu ortaya çıkardı. Maddux, uygulamanın haber akışında dolaşırken, arka planda kamerasının çalıştığını kanıtladı. Facebook uygulamasındaki herhangi bir fotoğrafı açıp aşağıya doğru kaydıran Maddux, ekranın sol tarafında kameranın bir şerit halinde çalıştığını fark etti. Aynı hatayı iOS 13.2.2 sürümünü kullanan 5 farklı iPhone modelinde de bulduğunu söyleyen Maddux, iOS 13.1.3 ve iOS 12 sürümlerinde ise böyle bir hatanın olmadığını iddia etti. Ayrıca bu hatanın, Facebook uygulamasına kamera izni verildiği takdirde ortaya çıktığı belirlendi. 

5.4 MİLYAR FAKE HESAP 

Söz konusu gizlilik sorununun, Facebook uygulamasından mı yoksa iOS sürümünden mi kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Öte yandan Facebook, bu yıl içinde 5.4 milyar ‘fake’ hesabın açıldıktan dakikalar sonra silindiğini açıkladı. Açıklamada, “Sahte, kötü niyetli hesaplar oluşturma girişimlerini algılama ve engelleme kabiliyetimizi geliştirdik” ifadeleri yer aldı.

KAMERA İZNİ GEREKİYOR

Hatanın, Facebook uygulamasına kamera izni verildiği taktirde ortaya çıktığı belirlendi. 


<p>Gazeteci Uğur Dündar şahsi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, ´Müthiş bir olay yaşadık. D

Bülent Turan´dan Uğur Dündar´a Esprili Gönderme

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Osmaniye'de yakalandı! 5 milyon dolar değerinde

İstanbul'un can damarları kopmuştu! Fotoğrafları ortaya çıktı