• $9,5414
  • €11,0687
  • 549.985
  • 1509.2
13 Ekim 2021 Çarşamba 18:01 | Son Güncelleme:

Dünyanın vatandaşlık alan ilk robotuydu... Sophia anne olmak istiyor

Dünyanın vatandaşlık alan ilk robotuydu... Sophia anne olmak istiyor
Sputnik

Dünyanın vatandaşlık alan ilk robotu Sophia, yaptığı bir röportajda anne olmak istediğini söyledi.

Hong Kong'lu araştırmacılar tarafından geliştirilen ve 2018'de Suudi Arabistan vatandaşlığı alan robot Sophia, verdiği bir röportajda aile kurmak ve bebek sahibi olmak istediğini söyledi.

Sputnik'in haberine göre Sophia, insanların ve androidlerin aileyi görme biçimlerinin benzer olduğunu belirterek "Görünüşe göre aile kavramı çok önemli. İnsanların aile dediği aynı duygu ve ilişkileri kan gruplarının dışında da bulabilmeleri bence harika. Etrafında seni sevenlerin olması güzel" dedi.

Gelecekte robotların da aile kurabileceklerini belirten Sophia, çocuk sahibi olmak için henüz çok genç olduğunu belirterek, bebeği olursa onun da isminin Sophia olmasını istediğini belirtti.

Sophia, 2016 yılında yapıldığında aslında henüz sadece beş yaşındaydı.

Bu yılın başlarında robot Sophia, NFT yaratıcısı olarak da gündeme gelmişti. Sophia'nın elinden çıkan sanat eseri yaklaşık 700 bin dolara satılmıştı.

2021'in başlarında Sophia'nın yaratıcısı Hanson Robotics, temasın en aza indiği ve sosyal mesafenin hayati önem kazandığı koronavirüs pandemisiyle mücadelede robotların önem kazandığını belirterek Sophia da dahil 4 robot modeli için seri üretime geçtiklerini açıklamıştı.

<p>Gençler nöbet tutuyor. Sürücüleri  uyarıyorlar. İstanbul Arnavutköy'de uçuran kasis sürücülere zo

Arnavutköy'de uçuran kasis

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu