• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
12 Mart 2021 Cuma 11:05 | Son Güncelleme:

Dünyaca ünlü firma Sony'den PS5 itirafı

Dünyaca ünlü firma Sony'den PS5 itirafı

Dünyaca ünlü firma Sony'den PS5'e dair bir itiraf geldi. Parça tedariğinde büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getiren firma yetkilileri, talebi karşılamakta zorlandıklarını itiraf etti.

Sony yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5'in 2020'de dünya genelinde 4.5 milyon adet sattığını duyurdu. Şirket, parça tedariğinde yaşanan sorunlar nedeniyle talebi karşılamakta zorlandıklarını belirtti.

NTV'de yer alan habere göre, dünyanın önde gelen oyun konsolu üreticilerinden Sony yeni nesil PlayStation 5'e dair rakamları paylaştı.

Sony'nin dokuzuncu konsolu olan PS5, resmi olarak 12 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. Sony, 2020'deki kısa süre içerisinde 4.5 milyon adet cihaz satıldığını açıklamıştı.

Sony yetkililerinden ise konuya ilişkin önemli bir itiraf geldi. Sony yöneticileri parça tedariğinde büyük sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Bu nedenle şirketin PS5'e yönelik talebi karşılamakta zorlandığı kaydedildi.

Ünlü firmanın mart sonuna kadar toplamda 7.8 milyon adet cihaz satacağı öngörülüyor. Bununla birlikte Microsoft, Xbox rakamlarını paylaşmayı durdurduğu için iki konsol arasında karşılaştırma yapmak mümkün değil.

<p>Baklava Ramazan menülerinin en özel tamamlayıcısı. Çıtır çıtır baklava yapmak kolay değil. Şef Ra

Çıtır çıtır baklava yapmanın 3 püf noktası

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de