İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0795
  • 5.0103
  • 175.26
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Dijital oyun tutkunları Gamex'e akın etti

100 milyar dolara yaklaşan büyüklüğe ulaşan ve milyonlarca tutkunu ile dünyanın en önemli sektörlerinden biri haline gelen dijital oyun ve eğlence sektörünüTürkiye’de bir araya getiren “GameX 2016 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı” 11’nci kez kapılarını açtı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren fuarın yapıldığı Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nin önünde büyük kuyruklar oluşturan oyun severler adeta izdihama neden oldular. Oyun dünyasın en son yeniliklerini yerinde görmek ve fenomen oyuncularla buluşmak isteyen dijital oyun tutkunlarının akın ettiği GameX 2016  4 Aralık Pazar gününe kadar sürecek.

Rönesans Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen “GameX 2016 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı” Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’nun en kapsamlı fuarı olma özelliğini taşıyor. GameX 2016’ya 100’e yakın yerli ve yabancı dijital eğlence ve oyun firması katılıyor. Microsoft XBOX, MSI, Vestel, RedBull.com/oyun gibi sektörün önemli markalarının yer aldığı fuarda, oyun severleri heyecanlandıracak GameSultan, CrossFire, EPIN, Paladins, Steam, Sobee Studios,Zoccoshop, Logitech, Asus ve SteelSeries gibi oyunlar ve markalar da yer alıyor.

Rönesans Fuarcılık Başkanı H.İsmet Göksel GameX 2016 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı açılış töreninde yaptığı konuşmada dijital oyun sektörünün Türkiye’de 800 milyon dolarlık ekonomik büyüklüğe ulaştığına dikkat çekerek ‘’GameX 2016’da 100’ün üzerinde yerli ve yabancı firmayı ağırlıyoruz. Bu firmalar sektörümüzdeki en önemli firmalar ve yüz milyonlarca insan için oyunlar üretiyorlar. Türkiye 30 milyonluk bir oyuncu kitlesine sahip. Türk üreticilerin de dijital eğlence ve oyun sektöründe öne çıkmaya başladığını görüyoruz. Artık uluslararası düzeyde oyun geliştiricilerimiz mevcut. Bu firmalarımız iki farklı kulvarda yazılım ve üretim geliştiriyorlar. Bunlardan birinci masa üstü online oyunlar, ikincisi ise mobil oyun sektörü. Özellikle global mobil oyun sektöründe çok sayıda indirilen Türkiye orijinli oyun bulunuyor. Türki Cumhuriyetler, Arap Yarımadası ve Ortadoğu bölgesinde de oyun yayıncılığı yapan çok başarılı Türk firmaları mevcut.  Bu firmalar sektörde de söz sahibi olmaya başladı” şeklinde konuştu. 

Sanal Dünyanın Ünlüleri de GameX’te 

“GameX 2016’nın en ilgi çekici içeriklerinden biri de sanal dünyanın ünlülerinin, takipçileri ile bir araya gelmesi oldu. Yüz binlerce takipçisi olan ünlüler GameX’de hem takipçileri ile buluşup çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler. Youtube, Twitch gibi video portallarında içerik üreten ve tarzları ile milyonlarca takipçiye ulaşan ünlüler 4 Aralık tarihine kadar GameX fuarındaki partner firmalarının standlarında olacaklar. 

GameX 2016’da Neler Olacak?
 
Türkiye’de ilk kez görücüye çıkacak oyunların yanında tüm dünyada popüler olan birçok oyun da GameX 2016’da oyun severlerle buluşacak. GameX ziyaretçileri bir yandan oyun oynarken, diğer yandan hediyeli yarışmalarda kıyasıya mücadele edecekler. Ayrıca en yeni teknoloji ile yapılmış olan dijital eğlence ürünleri de GameX 2016’da yerini alıyor. 
PC ve Konsol Oyunları, eşsiz simülatör deneyimleri, profesyonel e-spor takımları ve oyuncuları, son teknoloji oyuncu ekipmanları, fenomen haline gelmiş Youtuber ve streamerlar, çarpıcı cosplay etkinlikleri, sayısız ödül ile hediye ürünler, seminerler, paneller ve atölye çalışmaları da GameX 2016 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı’nın etkinlikleri arasında yer alacak.  

Son yılların yükselen değeri e-spor, kendisini GameX’in her yer yerinde hissettiriyor. Fuarda, Türkiye’nin en ünlü e-spor takımları ve oyuncularının ziyaretçiler ile buluştuğu gösteri maçları da organize ediliyor. Oyun tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği Cosplay sanatçıları ve Cosplay yarışmaları da yine GameX’de olacak.

On binlerce Ziyaretçi Bekleniyor

Yerli ve yabancı oyun şirketlerinin buluşma noktası olacak olan GameX 2016’ya bu yıl da on binlerce ziyaretçi bekleniyor. Geçen yıl düzenlenen GameX 2015’e 140 binin üzerinde ziyaret gerçekleşmişti. Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde gerçekleşen “GameX 2016 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı”nı ziyaret etmek isteyenler biletlerini www.gamex.com.tr’den ve fuar süresince, alanda bulunan gişelerden de satın alabilecekler.

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar