• $7,4816
  • €9,0531
  • 441.831
  • 1556.77
27 Kasım 2020 Cuma 09:54 | Son Güncelleme:

Bu görseli profilinizde sakın kullanmayın! "Instagram'da hesap kapattıran yasaklı fotoğraf"

Bu görseli profilinizde sakın kullanmayın! "Instagram'da hesap kapattıran yasaklı fotoğraf"

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram'da hesap kapattıran fotoğraf ortaya çıktı. Kullanıcılar yasaklı görseli profil fotoğrafı yaptıktan sonra hesapları “İnsanları intihara teşvik etme” temalı bir uyarı ile kapanıyor. Bunun gerçeği yansıtmadığını düşünen kişiler ise sahte hesaplardan denediğini ve hesaplarının kapatıldığını ifade ediyor. İşte Instagram'da profil kapattıran görsel...

Instagram’da kapattıran görsel sosyal medyayı salladı. Popüler sosyal medya platformu Instagram dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Sosyal medyada dolaşan bir görsel ise Instagram profil fotoğrafı yapıldığı taktirde hesabın kapatılmasına neden oluyor. Görselde yer alan bir palyaço “Profil fotoğrafı yapılamayan Instagram fotoğrafı” olarak nitelendiriliyor.

Bazı platformların bu profil fotoğrafını belli bir süre boyunca kullanabilenlere iPhone ve benzeri ödüller verdiği iddia ediliyor. Instagram, ilgili görseli kullanan kişileri “intihara teşvik etme” temalı bir yazı ile uyarıyor veya hesap kapatma yöntemine başvuruyor.

İnternet’te yayımlanan bu görsele baktığımızda aslında bu fotoğrafın bir palyaçoyu veya Mickey Mouse’u temsil ettiğini görüyoruz. Bu habere inanmayan bazı kişiler, ödül verdiğini söyleyen platformların dediğini yaptı ve kötü bir sürpriz ile karşılaştı.

Instagram, başlığı “Gönderin Topluluk Kurallarımıza Aykırı!” olan bir açıklama metni ile birçok kişinin kapısını çaldı. Aşağıdaki görsele baktığımızda “Gönderi intihar veya kendine zarar verme nedeniyle kaldırıldı!” ibaresini de görüyoruz.

Bazı kişiler bu fotoğrafı sahte hesaplarında denediğini ve bundan dolayı hesaplarının kapatıldığını söyledi. Kısacası Instagram sizin bu fotoğrafı bilerek kullandığınıza inanmak istemiyor veya size ikinci bir şans tanımıyor. Alınan diğer bir bilgiye göre bu işleme itiraz eden kişilerin hesabı 2 gün içerisinde açılıyor.

(Shiftdelete.net)

<p>Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda büyük başarılar elde güvenlik güçleri, aynı kararlılığ

Terör örgütü PKK'ya sınırda nefes kesen operasyon! Finans kaynağına büyük darbe vuruldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bu besin vücuttaki tüm iltihabı kurutuyor!

Kısıtlamaların sona ermesiyle İstanbul'da hareketlilik başladı