• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
21 Eylül 2021 Salı 18:56 | Son Güncelleme:

Beklenen gün geldi: Türkiye'nin otomobili TOGG için bir ilk

Beklenen gün geldi: Türkiye'nin otomobili TOGG için bir ilk

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un kamuoyuna sunumunun ilk kez TEKNOFEST'te yapıldığını açıkladı.

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, ilk kez TEKNOFEST'te bütün kamuoyunun gösterimine çıktı. 2022'de yollarda olması planlanan TOGG, ilk gösterimini TEKNOFEST'te yapmış oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mehmet Fatih Kacır da Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) 2019'un son günlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna tanıtıldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Ondan sonra da biraz sessiz ve çok yoğun bir şekilde bugünlere geldi. 2022 yılı sonunda inşallah yollara çıkması hedefleniyor. Proje, büyük bir ivmeyle devam ediyor. TOGG, ilk kez TEKNOFEST'te bütün kamuoyuyla burada buluşmuş oldu. Çok yoğun bir ilgi var. Herkes TOGG ile hatıra fotoğrafı çektiriyor. Ümidimiz, 2022 yılı sonunda yollarda görebilmek. 2022 TEKNOFEST'te de inşallah gelenleri TOGG aracıyla seyahat ettiriyor olmayı hedefliyoruz."

2022'DE BANTTAN İNECEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "İnşallah bir aksilik olmazsa 2022 yılının sonunda Türkiye'nin Otomobili'nin seri üretim bandından indiğini görmüş olacağız." demişti.

Ayrıca Alman Televizyonu ZDF, TOGG haberinde Türkiye'nin gücünü birleştirerek iddialı bir hedefe doğru ilerlediğine vurgu yapmıştı.

<p>Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz, 'Markar'ı çok erken kaybettik. Markar hayat, yaşam doluydu.

'Anıları ve geride bıraktıkları bize ışık tutacak nitelikte'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi