• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
24 Haziran 2020 Çarşamba 13:23 | Son Güncelleme:

ASELSAN tarafından geliştirilen ASELPOD teslimatları devam ediyor

ASELSAN tarafından geliştirilen ASELPOD teslimatları devam ediyor
AA

Savaş uçakları için ASELSAN tarafından tasarlanmış yeni nesil, çok algılayıcı hedefleme sistemi (ASELPOD) teslimatları devem ediyor.

 İleri düzey görüntü işleme algoritmalarıyla hedef takibi ve hedefleme fonksiyonlarını başarıyla icra eden ASELPOD Hedefleme Sistemi'nin Türk Hava Kuvvetleri envanterine kazandırılmaya devam ediliyor.

"SINIRLI SAYIDA ÜLKE TARAFINDAN ÜRETİLEBİLMEKTEDİR"

Savaş uçaklarında en kritik görevlerden birini üstlenen hedefleme podlarının dünyada sınırlı sayıda ülke tarafından üretilebildiğini belirten SSB Başkanı İsmail Demir, "ASELPOD, Hava Kuvvetlerimiz tarafından başarıyla görev yapmaktadır. Bunun yanında sistem geliştirilmekte ve yerlilik oranını artırmaya yönelik çalışmalar devam etmektedir. ASELPOD sahip olduğu üstün özelliklerle yurt dışında ilgi görmekte ve ihracat başarılarına imza atmaktadır. Yüksek teknoloji ürünü ASELPOD, savunma sanayimizin geldiği noktayı gösteren önemli örneklerden birini oluşturmaktadır." dedi

"ÇARPAN ETKİSİ YARATIYOR"

Modern savaş uçakları için özgün olarak geliştirilen hedefleme sistemi, uçakların etkinliği konusunda çarpan etkisi yaratıyor.  yer ve hava hedeflerini oldukça uzak mesafelerden tespit ve teşhis eden sistem, ileri düzey görüntü işleme algoritmalarıyla hedef takibi ve hedefleme fonksiyonlarını başarıyla icra ediyor.

<p>Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Murat Kırık merak edilenleri A

'20'li yaş challenge' akımının perde arkasında ne var?

NASA'nın Mars aracının keşfettiği ilginç kaya şaşkınlık yarattı

'HES' koduyla girilen kumarhanelere operasyon! 1 milyon 57 bin TL ceza kesildi

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı