• $8,6808
  • €10,1846
  • 491.803
  • 1391.91
22 Ağustos 2021 Pazar 21:21 | Son Güncelleme:

Apple Watch yardımıyla büyük soygun

Apple Watch yardımıyla büyük soygun

ABD'de çete üyeleri bir aracın tamponuna Apple Watch yerleştirerek soygun yaptı. Çete üyeleri, Apple'ın 'Bul' uygulamasını kullanarak soygun yapacakları aracı takip edip araçtaki parayı camı kırarak aldılar.

Apple Watch, piyasaya çıktığından beri defalarca hayat kurtarma haberleriyle gündeme geldi. Ancak geçtiğimiz yıl gerçekleşen bir olay, bunun tam tersine işaret eder nitelikte; nitekim New York'ta bir uyuşturucu madde satıcısından, Apple Watch yardımıyla tam 500,000 dolar çalındı.

WebTekno'nun haberine göre, bahsi geçen olayın yaşandığı bölgede yaşayan çete, bir uyuşturucu madde satıcısının kazançlarını ele geçirmek istedi. Çete, satıcıyı takibe etmek adına bir Apple Watch'u GPS izleyici olarak kullandı. Tabii bunu satıcının Apple Watch'unu hack'leyerek yapmadılar. Kendilerine ait bir Apple Watch'u satıcının aracının tamponun içine yerleştirdiler.

'BUL' UYGULAMASINDAN TAKİP ETTİLER, ARACIN YANINA GELDİLER

Çete üyeleri, Apple'ın 'Bul' uygulamasını kullanarak uyuşturucu madde satıcısının aracını yakınlardaki bir otelin yanına park edilmiş hâlde buldular. Bölgeye ulaşan çete, aracın camını kırdı ancak araçta değerli herhangi bir şey bulamadı. Çetenin iki üyesi, 24 saat boyunca aracı takibe aldı.

Bir sonraki gün hırsızlar geri döndü ve aracın sahibi olan kişiyi buldu. Çete, satıcıyı arabanın içine zorla aldı. İki el ateş edildi ancak kimse vurulmadı. Çete, satıcıyı dövdü ve aralarında bir otel odasının anahtarının da olduğu tüm kişisel eşyalarını aldı. Bu otel odası, yukarıdaki fotoğrafta görülen paraların olduğu odaydı.

Tabii ki bu noktada Apple Watch'a özel bir suç bulunmuyor. Ancak yaşanan bu olay, yalnızca Apple değil, diğer tüm şirketlerin benzer ürünleriyle neler yaşanabileceğini gösteriyor.

<p>Antalya'da iş arkadaşını bıçakla rehin alıp yaralayan garson gözaltına alındı. </p>

Boğazına bıçak dayayarak rehin aldı

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi