• $9,6226
  • €11,2041
  • 554.647
  • 1467.76
30 Mayıs 2021 Pazar 09:11 | Son Güncelleme:

1953 tarihli bir kitapta, insanlığın Mars yolculuğuna “Elon” isimli birinin öncülük edeceği yazıldı

1953 tarihli bir kitapta, insanlığın Mars yolculuğuna “Elon” isimli birinin öncülük edeceği yazıldı
Aksam.com.tr

2024'te Mars'a insanlı bir seyahat gerçekleştirmeyi hedefleyen SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın ismi, 1953'te yazılmış bir bilim-kurgu romanda ortaya çıktı. Alman bilim insanı Dr. Werhner von Braun'un “Mars Projesi” isimli romanında insanlığın Mars serüveni ve bu yolculuğuna “Elon” isminde birinin liderlik ettiği anlatıldı.

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın ismi, 1953 yılında yazılan bir kitapta ortaya çıktı. İnsanlığın Mars yolculuğunun anlatıldığı bilim-kurgu romanında, bu serüvene "Elon" isminde birinin öncülük edeceği anlatıldı.

Aksam.com.tr'nin Enterpreneur'dan aktardığı habere göre, Alman roket bilimci Dr. Werhner von Braun'un "Das Marsprojekt" (Mars Projesi) isimli romanında Mars hükûmetinin 10 kişilik bir ekipten oluştuğu ve söz konusu kabineye "Elon" isminde birinin "başkanlık" yaptığı yazıldı.

Kitabın içeriğine hâkim bazı sosyal medya kullanıcıları ise, "Elon" kelimesinin Mars liderinin ismi değil, Mars hükûmetine önderlik eden liderin unvanı olduğunu yazdı.

SpaceX'in kurusucu Elon Musk, Ekim 2020'de yaptığı açıklamada şirketinin 2024 yılında Mars'a insanlı bir uzay aracı göndermeyi planladığını duyurmuştu. Mars seyahatini uzun bir süredir gündeminde tutan Musk, "insanlığın tek kurtuluşunun, Mars'ta kurulacak bir koloni ile mümkün olabileceğini" söylemişti.

Mars tutkusunu bir adım öteye taşıyan Elon Musk, öldükten sonra bedeninin Mars'a gömülmesini vasiyet etmişti.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Liman kenti Kaunos'taki Bizans kilisesi ve mezarlar gün yüzüne çıkarılıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore'de heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı