• $7,6883
  • €9,1371
  • 419.57
  • 1541.65
24 Temmuz 2014 Perşembe 10:33 | Son Güncelleme:

Sow serveti reddetti!

Sow serveti reddetti!

Fenerbahçe’nin yıldız golcüsü Sow, Sarı-Lacivertli formayı paraya değişmedi.

Fenerbahçe’de taraftarların en çok sevdiği futbolcuların başında gelen Musa Sow yine gönülleri fethetti. Senegalli yıldız futbolcu Sarı-Lacivertli formadan ayrılmamak adına deyim yerindeyse büyük bir serveti elinin tersiyle itti.

KARARI ONA BIRAKTILAR

Musa Sow için Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ekibi Al Ain, Fenerbahçe'ye 15 milyon euroluk bir bonservis teklifi sundu. Asya temsilcisi Senegalli futbolcuya ise yıllık 3 milyon eurodan 3 yıllık sözleşme önerdi. Kadrosunda yabancı fazlalığı olan ve mali sıkıntılar yaşayan yönetim her ne kadar Sow'u göndermek istemese de bu çarpıcı teklifi kayda değer bularak incelemeye aldı ve yapılan müzakereler sonucunda transfer konusunda son karar Sow'a bırakıldı.

2 KATINDAN FAZLASI

Fakat bu noktada Sow’dan takdir toplayan bir duruş geldi. 28 yaşındaki golcü oyuncu Türkiye'den kazandığının çok üstünde bir para teklif edilmesine rağmen yönetime hiç düşünmeden “Fenerbahçe’den başka bir yere gitmek istemiyorum” yanıtını verdi. Sow yıllık 3 milyon euroluk teklife olumlu yanıt verseydi Al Ain’den Fenerbahçe'de kazandığı ücretin 2 katından fazlasını kazanacaktı. Nitektim Sow’un bu sezon Kanarya’dan alacağı yılık ücret 1,4 milyon euroydu. Sow'un bu tutumu hem Başkan Aziz Yıldırım'dan hem de teknik direktör Ersun Yanal'dan büyük memnuniyetle karşılandı.

2.5 SEZONDA 40 GOL

2011-12 sezonun devre arasında Fransız ekibi Lille’den Fenerbahçe’ye 10 milyon euroya transfer edilen Sow o sezonun kalan bölümünde 8 gol kaydetmişti. Bir sonraki sezon Sarı-Lacivertli formayla 17 golün altına imza atan Sow şampiyonlukla kapatılan geçen sezonda ise takımına 15 gollük katkı yaptı. Bugün

<p>Öz açısından HDP ile kol kola yürüyen ama şekil açısından milli hassasiyetleri olan İYİ Parti Gen

'İmamoğlu, Kandil'e ve FETÖ artıklarına seçim diyetini ödüyor'

Altın hakkında bilmediğiniz 25 ilginç gerçekler

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (09 Mart 2021)

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde kenevirden süt üretildi