• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
27 Temmuz 2014 Pazar 01:45 | Son Güncelleme:

Sakın Alex’le karıştırmayın!

Sakın Alex’le karıştırmayın!

'Kaprisi, küsmesi yok. Çok çabuk depara kalkıyor. Alves, Meireles’le birlikte kanka. Emre Belözoğlu’yla da diyalogu çok iyi'

ALAATTİN METİN

Diego Ribas takımı ileriye taşıyan, oynayan, oynatan beyni olacak. Sakın Alex ile karşılaştırmayın. O da iyi futbolcuydu. Ama bu çok farklı. Koşan, mücadele eden, Ersun Yanal’ın istediği futbolun iki yönünü de oynayan bir futbol anlayışı var. Kaprisi, küsmesi yok. Oyun içinde ne yapmak istediğini arkadaşları yeni yeni öğreniyorlar. Çok çabuk depara kalkıyor. Ver-kaçlarda bazen istediği topları alamıyor. Küsmüyor, kızmıyor. Hiçbir şey yokmuş gibi top kazanmak için tekrar mücadele ediyor. En büyük avantajı, Alves ve Meireles ile birlikte Porto’da beraber oynaması. Yani bu üçlü tam bir kanka. Bir başka avantajı da Emre ile iyi diyalog kurması.

Kaptanların sözü kanun gibi

ALLAH ADINA KONUŞUYORUM

Fenerbahçe’yi farklı yapan, Yanal’ın elini güçlendiren bir başka faktör de kaliteli ve karakterli futbolcuların takımın başarısı için orta hedefte birleşip kenetlenmeleri. Kaptan Volkan ile Emre gibi iki ağabeyin ağırlıkları… Onların ağızlarından çıkan söz tartışmasız uygulanıyor. ‘Hayır’ veya ‘itiraz’ kelimelerine yer yok. Çok derin konularda ise adaletine güvendikleri Sow’u çağırıyorlar. O da 'Allah adına konuşuyorum' diyerek gerçeği söylüyor.

DİEGO 15 ATAR, 20 ATTIRIR!

F.Bahçe’de Diego Ribas için yorumlar çok olumlu. Arkadaşları, “15 gol atar, 20 de attırır” görüşünde. Markaja girerse, onun görevini yapacak alternatifler de hazır.

Fenerbahçe gecen sezon son dakikalarda çok maç kazanmıştı. Bu sene yine olabilir mi. Futbolun içinde var. Ama onu da şöyle özetliyorlar:

“Bu bizim son saniyeye kadar maçı bırakmamamızı ve kondisyonumuz ve maç hırsımızı gösterir. Bu sene her maçı erken koparırız. Çok da gol atarız…” Diego Ribas için “15 golden aşağı atmaz. 20’ye yakında gol attırır” tezini de ortaya koyuyorlar..

Aklınıza şu soru gelebilir: Hiç sorun yok mu!

YERLİ GOLCÜ TARTIŞILDI AMA

Diego Ribas yakın markaja girerse ne olur! Çok zor ama o durumda o rolü üstlenecek başka oyuncular çıkar. Topu Yayla’sında sahura kadar teknik analizler yapar her şartı değerlendiren teknik ekip o alternatifler içinde çalıştı ama biz basına kapandığı için göremedik. Afrika Kupası'na gidecek oyuncuların olmadığı dönemde sigorta olarak en azından bir yerli golcünün alınması çok tartışıldı. Medya gibi taraftarın da bu konuda isteği var. Ama bu sorunun içerde çözüleceğine de inananlar da çok.

<p>İletişim Başkanlığı'nın düzenlediği 'Nakkaş Osman Surname-i Hümayun Dijital Minyatür Sergisi' ilg

Osmanlı'nın Başnakkaşı Nakkaş Osman ve minyatür sanatı

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek