• $7,7056
  • €9,1447
  • 419.138
  • 1535.7
31 Temmuz 2014 Perşembe 18:35 | Son Güncelleme:

FİFA‘dan G.Saray‘a kötü haber!

FİFA‘dan G.Saray‘a kötü haber!

FIFA, Galatasaray'dan ayrılıp Werder Bremen'e giden Izet Hajrovic'e, geçici lisans vererek, Bundesliga ekibinde resmi maçlara çıkabilme fırsatı tanıdı.

 Alacaklarının zamanında ödenmediği gerekçesi ile geçtiğimiz sezonun devre arası kadrosuna katıldığı Galatasaray ile olan sözleşmesini feshedip Werder Bremen'in yolunu tutan Izet Hajrovic'e FIFA tarafından geçici lisans verilmesinin ardından, Bosna Hersekli milli futbolcunun Bundesliga ekibinin forması altında resmi maçlara çıkabilmesi adına ortada bir engel kalmadı.

FIFA, Izet Hajrovic'in Werder Bremen'de futbol kariyerine devam etmesine izin verdi. 23 yaşındaki oyuncu şu ana kadar sadece hazırlık karşılaşmalarında forma giyebilecek statüdeyken, artık Werder Bremen'in lisanslı futbolcusu oldu. Alman basınında bu konuda çıkan haberlerde Werder Bremen'in gelecek vaat ettiğine inanılan Hajrovic için herhangi bir bonservis bedeli ödemediği hatırlatılarak, bunun gerçek bir transfer başarısı olduğuna dikkat çekildi.

4 YIL BREMEN'DE

Böylece Galatasaray'ın Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde Hajrovic'in lisansının Werder Bremen'e gönderilmemesi yönünde attığı adımların bir anlamı kalmadı. İsviçre'de doğup büyüyen ve futbol altyapı eğitimini orada alan hücuma dönük orta saha oyuncusu, yaz transfer döneminde kendisini dört yıllığına Werder Bremen'e bağlayan sözleşmeye imza atmıştı.

TÜRKİYE MACERASI YARIM SEZON SÜRDÜ

Sarı kırmızılılar, Ocak ayında İsviçre'nin Zürih kenti merkezli Grasshoppers kulübüne Hajrovic'in bonservis bedeli olarak 3 milyon 500 bin avro ödemişti. Üç ay süre ile alacaklarına karşılık hesabına herhangi bir para transferi yapılmayınca Bosna Hersekli milli futbolcu sarı kırmızılı takım ile bağlarını koparmak adına resmi girişimlerde bulunmaya başlamıştı.

'BU İŞ BİZİM İÇİN BİTTİ'

Galatasaray'ın konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne taşıyabilme olasılığına rağmen Werder Bremen Sportif Direktörü Thomas Eichin, "Bu iş bizim için bitti" açıklamasını yaparak sarı kırmızılı kulübün bundan sonra Hajrovic üzerinde herhangi bir hak talep edemeyeceği görüşünü savundu. Alman basını da bu gelişme sonrası Galatasaray'ın taleplerinin yerine getirilme olasılığının çok azaldığına dikkat çekerken, emsal kararların sarı kırmızıların aleyhinde olduğunun altını çizdi.

<div><br></div><p><br></p>

Meteoroloji uzmanı açıkladı: Yağışlar kuvvetli şekilde gelecek

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (09 Mart 2021)

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde kenevirden süt üretildi

İşte Galatasaray'ı yakan olaylar