• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
27 Eylül 2014 Cumartesi 16:25 | Son Güncelleme:

'Burada olduğum için şanslıyım'

'Burada olduğum için şanslıyım'

Fenerbahçe Ülker'in tecrübeli basketbolcusu Semih Erden, Fenerbahçe’ye tekrardan döndüğü için şanslı olduğunu söyledi.

Fenerbahçe medya günü etkinliği kapsamında Fenerbahçe Ülker takımı oyuncuları, Ülker Arena’da bir araya geldi. Fenerbahçeli Ülker’in milli basketbolcusu Semih Erden, yeni sezon için hazırlıklarının devam ettiğini belirterek, “Çok yoğun bir tempo içerisindeyiz. Art arda maçlar oynadık. Hali hazırda yeni bir turnuvadan çıktık. Gerçekten çok yorulduk. Ama güzel bir atmosfer var. Sezona iyi başlamak istiyoruz. Dolayısıyla ilk maçtan itibaren galibiyetle başlamak istiyoruz” dedi.

“SİSTEME ADAPTE OLMAK KOLAY DEĞİL”

Milli basketbolcu Erden, takımın kadrosunda yapılan değişikliklerle ilgili iyi bir takım olduklarını vurgulayarak, “Bu oluşum tabii ki takımın daha iyi olması için yapılan bir durum. İyi oyunculardan takım tekrar kuruldu. Hedef doğrultusunda da çalışıp tekrar iyi bir takım olmak ve hedefe ulaşmak istiyoruz. İyi bir yaz sezonu geçirdim. Çok çalıştım. Zaten adapte olmakta sıkıntı yaşamadım. Bildiğim bir atmosfer, bildiğim bir takım. Yeni bir koç benim için. Tabii ki sisteme adapte olmak kolay değil. Zaman zaman aksaklıklar yaşıyoruz ama daha çok antrenman yapıp, daha çok maç oynayıp bu durumu en aza indirmek istiyorum. Tekrardan Fenerbahçe’ye döndüğüm için şanslıyım. Çok mutluyum. Fenerbahçe taraftarı takımını destekleyen, iyi günde de kötü günde de takımının yanında olan bir taraftar. Dolayısıyla bu sene satılan kombineler beni şaşırtmadı. Tam tersine daha çok hırslandırdı. Onları en yakın maçta tribünde görmek istiyorum” diye konuştu.

“TARAFTARIMIZLA BİRLİKTE FİNAL-FOUR’A YÜRÜMEK İSTİYORUZ”

Eurolegaue’de hiçbir maçın kolay olmadığını söyleyen Erden, “Euroleague de takım ayırt etmek yanlış olur. Bütün maçlar çok zorlu geçecek. Biz her maçı final havasında galibiyet ile bir sonraki maça taşımak istiyoruz. Türkiye ligi de gerçekten zorlu olacak. Yapılan yeni düzenlemelere göre yabancı sayısı arttı. Takımlara kaliteli oyuncular geldi. Büyük takımlara daha da kaliteli yabancılar geldi. Bu durumda Türkiye ligi de gerçekten iyi bir lig olacak. Bu sezon güzel maçlar olacak. İnşallah şampiyon biz oluruz. Fenerbahçe camiası bizi her zaman desteklesinler. Bizim yanımızda olsunlar. Biz onu zaten hissediyoruz. Onlarla beraber şampiyonluğa ve Final-four’a yürümek istiyoruz” şeklinde konuştu. İHA

Editör:<a href='#0'> </a><a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Falcao ve Atiba gidiyor mu?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları ve özellikleri

Karbonatın faydaları saymakla bitmiyor