• $8,5375
  • €10,1281
  • 496.884
  • 1415.55
12 Şubat 2014 Çarşamba 19:42 | Son Güncelleme:

Beşiktaş‘ın yeni stadı böyle olacak

Beşiktaş‘ın yeni stadı böyle olacak

Beşiktaş yönetimi, yıkılan İnönü Stadı'nın yerine yapılacak olan Vodafone Arena Stadı bugün Swissotel'de tanıtıldı.

Beşiktaş’ın inşaatı süren yeni stadı Vodafone Arena’nın, 12 Şubat çarşamba günü saat 19.03 te tanıtımı yapıldı.

23 Kasım 1947’de ilk karşılaşması ile kapılarını açan İnönü Stadyumu yeni halinde Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu haline gelecek. Avrupa ve Amerika’nın birçok yeni stadyumunda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri ile genişbant mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılacak.

Kompleks aynı zamanda eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet verecek. Beşiktaş Müzesi, Kartal Yuvası stattaki yeri yenilenerek çok daha çağdaş bir hale getirilecek.

Stadın Özellikleri
Koltuk kapasitesi: 40.000
Loca sayısı: 147
Loca koltuk toplam sayısı: 1847
VIP koltuk sayısı: 2100
Otopark: 350 araç
Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi (toplamda 162 koltuk)
Saha çizgisi ile tribün arasindaki uzaklık:
-Kale çizgisi tribün arası 795 cm
-Taç çizgisi tribün arası 615 cm
Basin tribunu kapasitesi: 186 kişi
Çatı özelliği: Çatı tüm tribünlerin üzeri kapalı olacak şekilde, kablo sistemle çözülmüş, PTFE kaplı olarak tasarlanmıştır.

FİKRET ORMAN'DAN AÇIKLAMALAR

Törende kısa bir konuşma yapan kulüp başkanı Orman, camia için önemli bir günü yaşadıklarını söyledi. "Şarkılarda olduğu gibi kalbimizin orta yerine, mabedimiz olan Vodafone Arena'nın açılış seremonisine hoşgeldiniz" diye katılımcıları karşılayan Fikret Orman, Beşiktaş'ın şanına yakışır bir stadı olmasının zamanı geldiğini dile getirdi.

En modern ve en yüksek teknolojik altyapıya sahip statlardan biri olan Vodafone Arena projesini hayata geçirdiklerini kaydeden Orman, "Türkiye'nin en akıllı stadı olan Vodafone Arena, zengin içerikli dijital ekran çözümleri, yüksek hızlı mobil ve wi-fi ağıyla donatılacak. Taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir deneyim yaşatacak olan Vodafone Arena'da, farklı boyutlarda HD monitörler, interaktif ekranlar ile stadın farklı noktalarında taraftar röportajları, istatistikler, promosyonlar ve o an oynanan diğer müsabaka sonuçlarını an be an yayınlıyor olacak" dedi.

Türkiye'nin ilk çevreci stadını yaptıklarını kaydeden başkan Orman, "Vodafone Arena, fotovoltaik sitem ile güneşten elektrik elde etme, çatı ve yapıya düşen yağmur suyunu depolayarak kullanma, yeşil bina sertifikalı yapı ürünlerinin kullanımı, klimalarda ozon dostu gaz kullanımlı cihazların seçimi, kapalı mekanlara yüzde 100 taze hava veren klima gibi pekçok yeniliğe sahip. Şunu söyleyebilirim ki bu statta uluslararası pekçok başarıya imza atacağız" diye konuştu.

Törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fikret Orman, başarılı olmak için taraftarlarla bütünleşmeleri ve bunun için bir an önce yeni statlarına kavuşmaları gerektiğini dile getirdi.

Tüm camianın stadın gidişatından mutlu olduğunu vurgulayan Orman, "Stadın hızlı ilerlemesi ve takımımızın da buna motivasyon eklemesi herkesi mutlu ediyor" derken, loca satışlarının başladığını ve şu ana kadar 75 loca satışı yapıldığını kaydetti.

- "Hak eden şampiyon olacak"

Fenerbahçe ile puan farkının kapanmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan siyah-beyazlı kulübün başkanı, "En başındayken söyledim, lig henüz bitmedi. Uzun bir maraton. İlk 100 metre değil, son 100 metre önemli. Biz de hesap yapıyoruz. Allah'ın da hesabı var. Sonunda hak eden şampiyon olacak" ifadelerini kullandı.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt ise Beşiktaş Kulübü ile Türk spor tarihinin gelmiş geçmiş en kapsamlı iş ortaklığına imza atmaktan gurur duyduklarını dile getirdi.

Bu proje sayesinde Vodafone teknolojisiyle Beşiktaş ruhunu bir araya getirdiklerini vurgulayan Öğüt, "Vodafone Arena'nın şanlı Beşiktaş taraftarlarına, İstanbullulara ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Tanıtım toplantısında başkan Orman ve Gökhan Öğüt'ün ardından yöneticiler tek tek kürsüye geldi. Kürsüye son olarak futbol takımı oyuncuları, idari ve teknik kadrosu ile çalışanlar davet edildi. Törene bine yakın kişi katılırken, üyeler başkan Orman'a büyük ilgi gösterdi.

Toplantı sonunda Orman ile Öğüt, yeni stadın maketi şeklindeki pastayı kesti.

 

<p class='MsoNormal'>CZN lakaplı Burak Özdemir de Antalya'ya giden isimlerden  oldu. Uyarılarına rağ

CZN Burak Özdemir yangına müdahale ederken şov yapmakla suçlandı

Siirt'te sağlık ekiplerini köyde gören vatandaşlar aşı olmak için kuyruk oluşturdu

İHA'ların tespit ettiği orman yangınları, helikopter ve uçakların müdahalesiyle kontrol altına alındı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (05 Ağustos 2021)