• $ 5,6592
  • € 6,3832
  • 258.285
  • 101849
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Yunanistan’ı hedef alan hainler burada barınamaz

Yunan mevkidaşını İzmir’de ağırlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Yunanistan’ı hedef alan darbecilerin ülkemizde barınmasına biz izin vermezdik” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Yunanistan’ın yenilenen İzmir Başkonsolosluğu binasının açılış törenine katıldı. Çavuşoğlu, törende yaptığı konuşmada, konuk bakanı İzmir’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Personel bize emanet

Türkiye ve Yunanistan’ın coğrafyanın ve tarihin adeta kenetlediği iki ülke olarak iki büyük medeniyeti temsil ettiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, şöyle konuştu: Niko’nun her zaman söylediği gibi, Allah bizi komşu yaptı. Her iki ülkede de sayısız kültürel miraslarımız var. Dillerimizde ortak 5 bin kelime var. Bazen fırtınalı günler yaşıyoruz. Ama sonuçta sağduyunun hakim olmasının sebebi de iki tarafta da bu işbirliği ve diyaloğu temel taşı olarak görmek yatıyor.”  İki ülke arasında bazı konularda görüş ayrılıklarının sır olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, Yunanistan’ın FET֒cü hainlere sığınma vermesini kastederek sözlerini şöyle sürdürdü: Ama Yunanistan özellikle Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik sürecine her zaman çifte standarttan uzak durarak, hatta çifte standardı eleştirerek destek vermiştir. 

Ülkemizde Yunanistan temsilcilikleri ve burada görev yapan tüm personel bize emanettir, bizim misafirimizdir. İki ülkenin de kültüründe misafirin önemli bir yeri vardır. Dostum Niko, burada, İzmir’de ve ülkemizde sadece Yunanistan’ın hayrına olan insanlar barınabilir. Yunanistan’ı hedef alan teröristler, darbeciler ve hainler, yani Yunanistan’ı hedef alan hainler bizim ülkemizde barınamaz. Buna da izin vermeyiz.

Uçak sesleri salona ulaştı 

İzmir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 96’ncı yıldönümü için Solo Türk uçaklarının prova uçuşlarından gelen sesler salona ulaştı. Konuk Bakanın uçak sesleri üzerine parmağıyla havayı işaret etmesi üzerine Bakan Çavuşoğlu, gülümseyerek endişelenecek bir durum olmadığını söyledi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Olay Lagos şehrindeki Murtala Muhammed Uluslararası Havalimanı?nda meydana geldi. Uçağın içindeki

Uçağın Kanadına Tırmanan Adam Panik Yaşattı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kıbrıs Barış Harekatı'ndan çarpıcı kareler

FaceApp çılgınlığına Greenpeace'ten EarthApp yorumu