HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,0767
  • 209.534
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Yunanistan’ı hedef alan hainler burada barınamaz

Yunan mevkidaşını İzmir’de ağırlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Yunanistan’ı hedef alan darbecilerin ülkemizde barınmasına biz izin vermezdik” dedi.

x

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Yunanistan’ın yenilenen İzmir Başkonsolosluğu binasının açılış törenine katıldı. Çavuşoğlu, törende yaptığı konuşmada, konuk bakanı İzmir’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Personel bize emanet

Türkiye ve Yunanistan’ın coğrafyanın ve tarihin adeta kenetlediği iki ülke olarak iki büyük medeniyeti temsil ettiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, şöyle konuştu: Niko’nun her zaman söylediği gibi, Allah bizi komşu yaptı. Her iki ülkede de sayısız kültürel miraslarımız var. Dillerimizde ortak 5 bin kelime var. Bazen fırtınalı günler yaşıyoruz. Ama sonuçta sağduyunun hakim olmasının sebebi de iki tarafta da bu işbirliği ve diyaloğu temel taşı olarak görmek yatıyor.”  İki ülke arasında bazı konularda görüş ayrılıklarının sır olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, Yunanistan’ın FET֒cü hainlere sığınma vermesini kastederek sözlerini şöyle sürdürdü: Ama Yunanistan özellikle Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik sürecine her zaman çifte standarttan uzak durarak, hatta çifte standardı eleştirerek destek vermiştir. 

Ülkemizde Yunanistan temsilcilikleri ve burada görev yapan tüm personel bize emanettir, bizim misafirimizdir. İki ülkenin de kültüründe misafirin önemli bir yeri vardır. Dostum Niko, burada, İzmir’de ve ülkemizde sadece Yunanistan’ın hayrına olan insanlar barınabilir. Yunanistan’ı hedef alan teröristler, darbeciler ve hainler, yani Yunanistan’ı hedef alan hainler bizim ülkemizde barınamaz. Buna da izin vermeyiz.

Uçak sesleri salona ulaştı 

İzmir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 96’ncı yıldönümü için Solo Türk uçaklarının prova uçuşlarından gelen sesler salona ulaştı. Konuk Bakanın uçak sesleri üzerine parmağıyla havayı işaret etmesi üzerine Bakan Çavuşoğlu, gülümseyerek endişelenecek bir durum olmadığını söyledi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Amerikan New York Times gazetesinin internet sitesinde yayınlanan videoda, Suudi gazeteci Cemal Kaşı

New York Times´tan ´Kaşıkçı cinayeti´ videosu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İmar barışı sonrası konut fiyatları en çok değerlenen ilçeler

En Çok Okunanlar