• $8,1906
  • €9,8871
  • 472.472
  • 1330.48
25 Haziran 2018 Pazartesi 10:53 | Son Güncelleme:

Cumhur İttifakı oy oranları sonuçları YSK son dakika Cumhur İttifakı son dakika ne kadar oy aldı?

Cumhur İttifakı oy oranları sonuçları YSK son dakika Cumhur İttifakı son dakika ne kadar oy aldı"

Cumhur İttifakı oy oranları sonuçları YSK son dakika Cumhur İttifakı son dakika ne kadar oy aldı? 24 Haziran 2018 Cumhur İttifakı oy oranı vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Cumhur İttifakı oy oranları ve sonuçları son dakika ile ilgili güncel tüm bilgiyi aksam.com.tr farkıyla bulabilirsiniz. 24 Haziran 2018 Pazar günü Türkiye için önemli bir gün olarak tarihe geçti. Seçimlerde hangi partinin ne kadar oy alacağı, meclisteki koltuk sayısının nasıl dağılım göstereceği merak ediliyor. Türkiye, 16 Nisan 2017 tarihinde referanduma gitmiş ve yüzde 51 oranla Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni kabul etmişti. Referandumdan sonra seçimlerin 2019’da gerçekleştirileceği konuşulmuştu. Devlet Bahçeli’nin önerisiyle birlikte erken seçim kararı alındı. MHP lideri Bahçeli’nin bu önerisinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran 2018 Pazar günü erken seçim yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim açıklamasının ardından partiler seçim çalışmalarına başladı. 24 Haziran seçimlerinden sonra uygulanacak olan Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Bizlerde Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile ilgili merak edilen detayları derledik. Yürütmeyi iki başlı olmaktan çıkarması, anayasa değişikliğinin en önemli özelliğidir. Cumhurbaşkanının halkoyu ile seçilmesi önemli bir detaydır. Böylece Cumhurbaşkanı’nın halka karşı siyasi sorumluluğu bulanacaktır. Geniş yetkileri sebebiyle Bakanlar Kurulu ve Başbakan arasında yaşanacak muhtemel krizleri ortadan kaldıran bir sistemdir. Yürütme yetkisi halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı’na ait olacaktır. Seçilen Cumhurbaşkanı “Yürütme” yetkisini parlamento dışından atayacağı bakanlar ile beraber kullanacaktır.

Cumhur İttifakı oy oranları sonuçları YSK son dakika Cumhur İttifakı son dakika ne kadar oy aldı?  Türkiye bugün 27. Dönem milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri için sandığa gitti. Doğu’da oy verme işlemi saat 16.00 itibariyle son buldu. Batıda ise oy verme işlemi saat 17.00 itibariye sona erdi. Şimdi vatandaşlar seçimlerde hangi partinin ne kadar oy alacağını merak etmeye başladı. AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi, HDP ve Saadet Partisi’nin alacağı oy oranları insanlar tarafından merak ediliyor. Seçimde dikkat çeken partilerden birisi de AK Parti oldu. Vatandaşlar Cumhur İttifakı ne kadar oy aldı sorusuna yanıt bekliyor. Seçimlerden çıkacak sonuç Türkiye için önemli bir adım olacak. Bu sebeple birçok insan 24 Haziran seçim sonuçları ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Cumhur İttifakı oy oranları son dakika olarak aksam.com.tr’de yer alıyor. Seçimle ilgili merak ettiğiniz tüm detayları, son dakika oy oranlarını haberimizde bulabilirsiniz. Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili adaylarını seçmek için sandığa gitti. Cumhur İttifakı oy oranı bu sebeple vatandaşların dikkatini çekiyor. Bizlerde en güncel seçim sonuçlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. 24 Haziran 2018 en güncel seçim sonuçlarını Ajanshaber.com farkıyla sitemizde bulabilirsiniz. 24 Haziran 2018 Pazar günü Türkiye için önemli bir gün olarak tarihe geçti. Seçimlerde hangi partinin ne kadar oy alacağı, meclisteki koltuk sayısının nasıl dağılım göstereceği merak ediliyor. Türkiye, 16 Nisan 2017 tarihinde referanduma gitmiş ve yüzde 51 oranla Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni kabul etmişti. Referandumdan sonra seçimlerin 2019’da gerçekleştirileceği konuşulmuştu. Devlet Bahçeli’nin önerisiyle birlikte erken seçim kararı alındı. MHP lideri Bahçeli’nin bu önerisinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran 2018 Pazar günü erken seçim yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim açıklamasının ardından partiler seçim çalışmalarına başladı.

24 HAZİRAN İL İLÇE TÜM İLLER SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

CUMHUR İTTİFAKI OY ORANI

Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili adaylarını seçmek için sandığa gitti. Cumhur İttifakı oy oranı bu sebeple vatandaşların dikkatini çekiyor. Bizlerde en güncel seçim sonuçlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. 24 Haziran 2018 en güncel seçim sonuçlarını Ajanshaber.com farkıyla sitemizde bulabilirsiniz.

CUMHUR İTTİFAKI GÜNCEL OY ORANI: %56.77

CUMHUR İTTİFAKI NE KADAR OY ALDI?

Seçimlerde vatandaşlar tarafından merak edilen konuların başında ittifakların oy oranları geliyor. Birçok vatandaş internette Cumhur İttifakı ne kadar oy aldı sorusuna yanıt arıyor. Şu an Türkiye genelindeki güncel seçim sonuçlarını aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

CUMHUR İTTİFAKI OY ORANLARI SON DAKİKA

24 Haziran 2018 Pazar günü Türkiye için önemli bir gün olarak tarihe geçti. Seçimlerde hangi partinin ne kadar oy alacağı, meclisteki koltuk sayısının nasıl dağılım göstereceği merak ediliyor. Türkiye, 16 Nisan 2017 tarihinde referanduma gitmiş ve yüzde 51 oranla Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni kabul etmişti. Referandumdan sonra seçimlerin 2019’da gerçekleştirileceği konuşulmuştu. Devlet Bahçeli’nin önerisiyle birlikte erken seçim kararı alındı. MHP lideri Bahçeli’nin bu önerisinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran 2018 Pazar günü erken seçim yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim açıklamasının ardından partiler seçim çalışmalarına başladı.

MHP, 16 yıl sonra Malatya'dan milletvekili çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimlerinin gayrı resmi sonuçların açıklanması ile MHP Malatya’da uzun yıllar sonra milletvekili çıkardı. En son 1999 seçimlerinde Malatya’dan 2 milletvekilini Meclise gönderen MHP, aradan geçen 16 yılda kentte milletvekili çıkaramamıştı.

Kesin olmayan sonuçlara göre Malatya’da oy kullanan 487 bin seçmenin oylarından yaklaşık 77 bin oyu alan MHP’de birinci sıra milletvekili adayı Mehmet Celal Fendoğlu vekil olarak seçildi. Fendoğlu’nun milletvekili seçilmesinin ardından parti binası önünde toplanan partililer, uzun süre ellerinde MHP bayrakları ile bu zaferi kutladı.

Milletvekili seçilen Fendoğlu yaptığı değerlendirmede, kendisine bu süreçte destek veren tüm teşkilat üyelerine teşekkür ederek, “Malatya bizim teşkilatta bundan sonra çehresi değişecek. Tüm teşkilatımızın sözcüsü olacağıma söz veriyorum. Doğruluktan haktan kesinlikle ayrılmayacağız. Halkımızın yararına ne varsa elimden geldiği kadar mücadele edeceğim” ifadelerine yer verdi.

Ekip olarak seçimlere çok iyi çalıştıklarını kaydeden Fendoğlu, sahaya ilk kendilerinin indiğini de belirterek, “Malatya halkı teveccüh gösterdi şimdilik bir ile sınırladı ama bu bizi iyice kamçılayacak bir sonraki seçimde 2 veya 3 vekil çıkarmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Fendoğlu, seçim sürecinde çiftçilerin ve köylülerin yanında olacağı sözünü verdiğini de hatırlatarak ilk çalışmalarının bu yönde olacağını dile getirdi.

MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar’da, göreve geldikleri günden bugüne kadar her an seçim olacak gibi çalıştıklarını belirterek, “Malatya’dan vekiller çıkarabilmek ve Cumhur İttifakı’nın başarı için hiç durmadan çalıştık. Ve bunun emeği olarak Malatya’da 1 milletvekili çıkardık. Gönül isterdi ki milletvekilleri çıkaralım ama buna da şükrediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. İl Teşkilatı ve İlçe Teşkilatları olmak üzere bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erdoğan'ın seçimleri kazanmasının ardından CHP Genel Merkezi karıştı

Seçim sonuçlarının belli olmaya başlamasıyla birlikte CHP'de partililer yönetim aşağı sloganları atmaya başladı.

CHP GENEL MERKEZİNDE PARTİLİLER "BAŞKAN İNCE" SLOGANLARI ATTI

Seçim sonuçlarının belli olmaya başlamasıyla birlikte CHP'de partililer yönetim aşağı sloganları atmaya başladı. Parti Genel Merkezinin bahçesindeki partililer Genel merkez binasına girerek 'yönetim aşağı' sloganları attı. 'Başkan İnce' sloganları da atan partililer ardından İzmir Marşını söyledi. Partililer Genel merkez bahçesinde bekleyişini sürdürüyor.

Başkan Erdoğan: Milletime şükranlarımı sunuyorum

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şahsıma, ittifakıma ve partime güvenen tüm kardeşlerime, milletime şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı'nın bir diğer kanadı olan Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanı sayın Bahçeli'ye ve MHP'nin tüm mensuplarına teşekkür ediyorum. Aynı şekilde merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun yadigarı Alperenlere teşekkür ediyorum. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun sandığa giderek, demokratik hakkını kullanan her vatandaşıma teşekkür ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi'nin ardından İstanbul'daki programını tamamlayarak Ankara'ya gelen Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nin balkonundan vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasına "Sevgili milletim" ifadesini kullanarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm vatandaşları selamladı.

Vatandaşların, "Dik dur eğilme bu millet seninle" şeklindeki sloganları üzerine Erdoğan, "Hiç endişeniz olmasın, beşer planında hiçbir gücün önünde eğilmedik. Sadece ve sadece Allah'ın huzurunda rükuda ve secdede eğildik." karşılığını verdi.

Erdoğan, biraz daha erken bir saatte Ankara'da olmayı planladığını ifade ederek, "İstanbul'da Cumhurbaşkanlığı Konutu'nda yaşanan elim bir kazada küçük bir evladımız ağır bir yaralanma geçirdi. Onu hem hastanede ameliyata girinceye kadar doktorlarla şöyle bir hasbihal ettim, aileyle bir arada oldum ve ondan sonra izinlerini alarak Ankara'ya rücu ettik. Gereken müdahaleler yapılıyor, şu anda ameliyattalar. Rabbimin bu evladımıza - 7 yaşında - Şafi ismi şerifiyle muamele etmesi için sizlerden de dua istiyorum." diye konuştu.

"VANDALLARA VE İHANET ÇETELERİNE HEP BİRLİKTE KARŞI KOYDUK"

Coşkuları, sevgileri, destekleri ve havalimanından genel merkeze kadar yol boyunca karşılama töreni sebebiyle Ankaralılara şükranlarını sunan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sizler 3 Kasım 2002 seçimlerinde yanımızdaydınız, bizi iktidara taşıdınız. Durmadınız, 'Durmak yok, yola devam.' dediniz, 'Bu şarkı burada bitmez.' dediniz. Sizler 22 Temmuz 2007 seçimlerinde yanımızdaydınız, vesayete karşı hep birlikte mücadele ettik. Sizler 12 Haziran 2011 seçimlerinde yanımızdaydınız, ülkemize hep birlikte çağ atlattık. Sizler Gezi olaylarında, 17-25 Aralık emniyet-yargı darbe girişiminde, cumhurbaşkanlığı seçiminde yanımızdaydınız. Vandallara ve ihanet çetelerine hep birlikte karşı koyduk. Sizler 2015 seçimlerinde, özellikle 1 Kasım'da yanımızdaydınız. Ellerini ovuşturarak Türkiye'nin diz çökmesini bekleyenlere derslerini hep birlikte verdik.

Sizler 15 Temmuz darbe girişiminde buradaydınız, genel merkezimizi bombalamaya, işgale gelmek isteyenler oldu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin çevresindeydiniz, buradaydınız, Meclis kavşağındaydınız, Ankara Emniyetinin önündeydiniz, Kahramankazan'daydınız, Gölbaşı'ndaydınız, velhasıl nerede bir darbeci varsa hepsinin karşısında oldunuz. Feto ihanet çetesine ve onlarla birlikte hareket edenlere sokakları hep birlikte dar ettik. Ülkemizi, bayrağımızı, ezanımızı, özgürlüğümüzü, namusumuzu darbecilerin pençesinden hep birlikte kurtardık. Nereye kaçtılar? Amerika'ya. Şimdi ölçüye bakıyorum, Amerika'daki oylara bakıyorum, oradan ana muhalefete bayağı oy gelmiş. Halep oradaysa arşın sandıkta."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların 16 Nisan 2017'de gerçekleştirilen halk oylamasında sandıktaki iradeleriyle yine kendi yanlarında bulunduğuna işaret ederek, "Bugün ülkemizin gelecek yarım asrının, bir asrının belirleyicisi olan 24 Haziran seçimlerinde yine yanımızda oldunuz." dedi.

- "SİZ TARİH YAZIYORSUNUZ, ASIRLAR SİZİ ÇOK FARKLI ANACAK"

Seçim sonuçlarının hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu seçimin galibi demokrasidir, milli iradedir, milletimizin bizatihi kendisidir. Bu seçimin galibi 81 milyon vatandaşımızın her bir ferdidir. Türk siyasi tarihinin en yüksek katılımlı serbest seçiminde sandığa giderek bu demokrasi şölenine katılan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Siz tarih yazıyorsunuz, asırlar sizi çok farklı anacak. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde seçimler bizdekinin yarısını bile bulmayan katılımlarla yapılıyor. Türk milleti sandığa, sandıkta tezahür ettirdiği iradesine sahip çıkarak, demokrasiye ve onun ayrılmaz bir parçası olan haklarına ve özgürlüklerine ne kadar önem verdiğini bu seçimde tekrar göstermiştir. Dün darbecilerin tanklarını, toplarını, uçaklarını, helikopterlerini, silahlarını çıplak elleriyle durduran bu millet bugün aynı ellerle istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır."

Türkiye'nin 24 Haziran gecesini geleceğine bu sabah olduğundan çok daha fazla güvenle bakarak tamamlayacağını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"İşte Yüksek Seçim Kurulu Başkanı az önce bu seçimin galibinin salt çoğunlukla Erdoğan olduğunu açıklamıştır. Bildiğiniz gibi en yakın arkadaşımızla aramızdaki fark - baktınız değil mi- 20 puanın üzerinde, 22 puan. Şahsıma, ittifakıma ve partime güvenen tüm kardeşlerime, milletime şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı'nın bir diğer kanadı olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Başkanı sayın Bahçeli'ye ve MHP'nin tüm mensuplarına teşekkür ediyorum. Aynı şekilde merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun yadigarı Alperenlere teşekkür ediyorum. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun sandığa giderek, demokratik hakkını kullanan her vatandaşıma teşekkür ediyorum."

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık. Önümüzdeki dönem, milletimizin karşısına tüm bu eksikliklerimizi tamamlayarak çıkacağımızdan emin olunuz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nin balkonundan vatandaşlara hitabında, "Türkiye bu seçimde, pek çok yeniliğin yanı sıra partilerin ittifak tecrübesini de yaşamıştır. Görüldüğü gibi bu, hem partiler hem de ülkemiz açısından hayırlı bir tecrübe olmuştur." diye konuştu.

"MİLLETİMİZİN SANDIKTA PARTİMİZE VERDİĞİ MESAJI DA ALDIK"

Seçimlerde çalışan AK Parti teşkilatına teşekkür eden Erdoğan, "Gece demediniz, gündüz demediniz, koştunuz, çalıştınız, çabaladınız. Şunu da açıkça ifade etmek isterim; Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık. Önümüzdeki dönem, milletimizin karşısına tüm bu eksiklerimizi tamamlayarak çıkacağımızdan emin olun." ifadelerini kullandı.

AK Parti'yi millet ile kurduklarına işaret eden Erdoğan şöyle devam etti:

"Bugünden sonra da gözümüz ve kulağımız yine milletimizde olacaktır. Hemen yarından itibaren, milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için koşturmaya başlıyoruz. Yeni yönetim sistemimizle ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamlamıştık. Televizyonlarda herhalde dinlediniz, takip ettiniz. Meclis toplanıp, cumhurbaşkanlığı yeminimizi yapana kadar, bu çalışmaları tekrar gözden geçirecek ve kemale erdireceğiz. Yemin töreninin hemen ardından da bakanlarımızı, bürokratlarımızı belirleyip programımızı uygulamaya başlayacağız. Türkiye'nin kaybedecek tek bir anının dahi olmadığı bilinciyle gece gündüz çalışacağız."

Türkiye'nin bir demokrasi imtihanını daha tüm dünyaya örnek olacak şekilde geride bıraktığını ifade eden Erdoğan, "Milletimiz, sandıkta tercihini 16 yıldır olduğu gibi bu defa da kavgadan değil, hizmetten yana kullanmıştır. Kazanan demokrasimiz, kazanan hizmet siyaseti, kazanan milli iradenin üstünlüğü, kazanan Türkiye, kazanan Türk milleti, kazanan bölgemizdeki tüm mağdurlar, kazanan dünyadaki tüm mazlumlar olmuştur. Bizlere bugünleri gösteren Rabbimize hamd ediyorum. Bizleri, milletimize mahçup etmeyen Rabbimize hamd ediyorum. Bizleri, kalbiyle ve gözüyle ülkemizi takip eden kardeşlerimize mahçup etmeyen Rabbimize hamd ediyorum. Sizlerin sevgisine layık olabilmek için daha çok gayret gösterceğiz. Sizlerine güvenine karşılık verebilmek için daha çok ter dökeceğiz. Sizlerin desteğinin hakkını verebilmek için daha çok mücadele edeceğiz. Sandıkta bize verdiğiniz güçle, ülkemizi 2023 hedeflerine inşallah hep birlikte ulaştıracağız." şeklinde konuştu.

"HER BİR VATANDAŞIMIZIN HUZURUNU VE REFAHINI DAHA İLERİYLE TAŞIYACAĞIZ"

Terör örgütlerinin üzerin çok daha kararlı bir şekilde gidileceğinin altını çizen Erdoğan, "Ülkemizin uluslararası alandaki itibarını çok daha yükseklere çıkartacağız. Bayrağımız, inşallah çok daha nazlı dalgalanacak. Ezanlarımız çok daha huşuyla okunacak. Her bir vatandaşımızın huzurunu ve refahını daha ileriyle taşıyacağız. Rabiamızı çok daha gür bir sesle ifade edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" vurgusu yapan Erdoğan, "Bunun için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep beraber kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." dedi.

Türkiye'nin tercihini demokrasisine, hak ve özgürlüklerine sahip çıkmaktan, reformlarını devam ettirmekten yana kullandığını belirten Erdoğan şunları kaydetti:

"Türkiye tercihini, büyümeden, gelişmeden, kalkınmadan, yatırımdan, zenginleşmeden, her alanda dünyanın itibarlı, onurlu, sözü geçen bir ülkesi olmaktan yana kullanmıştır. Türkiye tercihini, 2023 hedeflerinden 2053 ve 2071 vizyonlarından yana kullanmıştır. Türkiye tercihini PKK'dan FETÖ'ye kadar tüm terör örgütleriyle kararlı bir şekilde mücadele etmekten yana kullanmıştır. Bu sonuçlar, aynı zamanda Suriye topraklarını özgürleştirmeye ve ülkemizdeki misafir kardeşlerimizin güvenle evlerine dönüş yollarını açmaya devam edeceğimizin ifadesidir. Bu sonuçlar, aynı zamanda Türkiye'nin dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlumların ve mağdurların elinden tutmaya devam edeceğinin ifadesidir.

 "DEMOKRASİDEKİ HEDEFLERİMİZE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIĞIMIZIN İFADESİDİR"

Bu sonuçlar, aynı zamanda ülkemize kem gözle bakan terör örgütlerinden, küresel çıkar çevrelerine kadar herkesin karşısında dimdik durulacağının ifadesidir. Bu sonuçlar, aynı zamanda demokrasideki ve ekonomideki hedeflerimize bir adım daha yaklaştığımızın ifadesidir. Milletimiz bu seçim sonuçlarıyla o kadar çok çevreye, o kadar farklı mesajlar vermiştir ki, dünyanın tüm siyaset bilimcileri bir araya gelip yıllarca çalışsa yine de bunu zor çözer."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle bir milletin mensubu, evladı olmakla ne kadar iftihar etsem, Rabbime ne kadar hamd etsem azdır. Şu güzel manzara için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarının, demokrasimize, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum." dedi.

Erdoğan, alanda toplanan kalabalık ile beraber "Durmak yok, yola devam" sloganı attı.

NOTLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte alanda toplanan kalabalığı selamladı.

Erdoğan, vatandaşlara hitabından hemen önce Twitter'dan yaptığı açıklamada "Balkondayız" ifadesini kullandı.

 

<p>Koray Şerbetçi ile Kestirmeden Tarih'te bu hafta Osmanlı  döneminde kendisine yer bulan Hınçak ör

Hınçak'ın arkasında kim vardı?

Selçuklu motifleri buğday sapından üretilen kağıtlarla geleceğe taşınıyor

Türkiye, Kuzey Makedonya ordusuna üniforma bağışında bulundu

Edirne'de kaybolan yaşlı adamı Tunca Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor