• $ 5,8476
  • € 6,5519
  • 238.225
  • 95.952
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Yerel seçimde ittifaka liderler karar verecek 

AK Parti MYK toplantısının ardından açıklama yapan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yerel seçimde ittifakla ilgili son kararı liderlerin vereceğini söyledi.  

x

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının ardından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Cumhur İttifakı’nın yerel seçimde de devam edip etmeyeceğine yönelik soruları cevaplandıran Ömer Çelik şunları söyledi: “Sayın Bahçeli ile Sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşmeler son derece verimli görüşmelerdir. 

Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bahçeli’nin takvimine göre bu görüşmeler sürmektedir. Görüşme olur mu? Her an olabilir. Liderlerin takvimine göre karar verilmektedir. Şu anda verilmiş somut bir karar yok. Her an olabilir.” 

FİKİR JİMNASTİĞİ 

AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhur İttifakı’nın devam ettiğini belirterek şu açıklamaları yaptı: “İttifakın sürmesi başka şeydir, yerel seçimlerde ittifak başka bir şeydir. İttifakın sürdüğünü vurguluyoruz. 

Ama yerel seçimlere dönük olarak, ‘şu mekanizmaya karar verdik, şu siyasi stille gerçekleştireceğiz’ gibi bir durumda değiliz. 

Bu ancak Cumhurbaşkanımız ve Bahçeli’nin bir araya gelmesiyle belirlenecektir. Yerel seçimlerle ilgili verilmiş bir karar yoktur. Kamuoyuna yansıyanlar fikir jimnastiği çerçevesindedir.”  

Yassıada zihniyeti 

Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “15 Temmuz’un ardından 20 Temmuz darbesi yapıldı” şeklindeki açıklamaları için “FET֒nün yurt dışındaki uzantıları darbe girişimini meşrulaştırmak için kontrollü darbe gibi birtakım argümanlar öne sürüyorlar. Bunun da taşıyıcılığını maalesef CHP yapıyor. FETÖ ile meşru hükümeti aynı zeminde görüyorsa, biz bunu Yassı Ada zihniyeti olarak görüyoruz” dedi.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Dişlerimizin sağlığı için sadece fırçalamak yeterli değil. Peki, başka neler yapmamız gerekiyor?

Diş Sağlığımız İçin Neler Yapmamız Gerekir?

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Türkiye'nin dört bir yanından atalarını anmaya böyle geldiler!

Mecliste tarihi oturum özel günde özel kareler