HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,4709
  • 6,1403
  • 211.214
  • 91.445
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Yerel seçimde ittifaka liderler karar verecek 

AK Parti MYK toplantısının ardından açıklama yapan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yerel seçimde ittifakla ilgili son kararı liderlerin vereceğini söyledi.  

x

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının ardından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Cumhur İttifakı’nın yerel seçimde de devam edip etmeyeceğine yönelik soruları cevaplandıran Ömer Çelik şunları söyledi: “Sayın Bahçeli ile Sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşmeler son derece verimli görüşmelerdir. 

Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bahçeli’nin takvimine göre bu görüşmeler sürmektedir. Görüşme olur mu? Her an olabilir. Liderlerin takvimine göre karar verilmektedir. Şu anda verilmiş somut bir karar yok. Her an olabilir.” 

FİKİR JİMNASTİĞİ 

AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhur İttifakı’nın devam ettiğini belirterek şu açıklamaları yaptı: “İttifakın sürmesi başka şeydir, yerel seçimlerde ittifak başka bir şeydir. İttifakın sürdüğünü vurguluyoruz. 

Ama yerel seçimlere dönük olarak, ‘şu mekanizmaya karar verdik, şu siyasi stille gerçekleştireceğiz’ gibi bir durumda değiliz. 

Bu ancak Cumhurbaşkanımız ve Bahçeli’nin bir araya gelmesiyle belirlenecektir. Yerel seçimlerle ilgili verilmiş bir karar yoktur. Kamuoyuna yansıyanlar fikir jimnastiği çerçevesindedir.”  

Yassıada zihniyeti 

Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “15 Temmuz’un ardından 20 Temmuz darbesi yapıldı” şeklindeki açıklamaları için “FET֒nün yurt dışındaki uzantıları darbe girişimini meşrulaştırmak için kontrollü darbe gibi birtakım argümanlar öne sürüyorlar. Bunun da taşıyıcılığını maalesef CHP yapıyor. FETÖ ile meşru hükümeti aynı zeminde görüyorsa, biz bunu Yassı Ada zihniyeti olarak görüyoruz” dedi.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Şehit Piyade Topçu Er Melih Sancar´ın naaşı Edirnekapı Şehitliği´ne defnedilecek. Şehidimiz son yolc

Hakkari şehitleri son yolculuğuna uğurlanıyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Çin 'uçan Kalaşnikof'u görücüye çıkardı

İstanbullu Gelin'de beyin yakan sahne! İzleyicinin tepesi attı

En Çok Okunanlar