• $ 5,7226
  • € 6,3552
  • 275.45
  • 95713.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

YAŞ'ta karar günü

YAŞ bugün Başkan Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanıyor. Deniz ve Kara Kuvvetleri'nde 7 isim 4. yıldızı takacak. Korgeneral Aksakallı ve Org. Temel’in durumu merak konusu.

Yüksek Askeri Şura, Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak toplantıda, TSK’daki terfi ve atama dosyaları ele alınacak. Bu yıl TSK komuta kademesinde bir değişiklik beklenmiyor. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in iki, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar’ın bir yıl süresi var. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan Küçükakyüz’ün görev sürelerinin 1 yıl daha uzatılması bekleniyor. 

7 İSİM DÖRDÜNCÜ YILDIZI TAKACAK

YAŞ kararları kapsamında bazı korgeneraller bir üst rütbeye terfi edecek. Bu kapsamda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan bir, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan ise yedi isim arasından bazıları dördüncü yıldızı takacak. Darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanı olan Korgeneral Zekai Aksakallı’nın terfi alıp almayacağı ile geçen şûrada orgeneralliğe terfi ettirilen ancak yıl sonunda Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı’na atanan Orgeneral İsmail Metin Temel’in durumu merak ediliyor. YAŞ çalışmalarının bir günde tamamlanması öngörülürken, şurada alınan kararlar Erdoğan’ın onayının ardından uygulamaya konulacak. 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kangal´ın Külekli köyü mevkisinde 58 ED 716 pl

Kangal Köpeklerine Eziyet Kamerada!

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Jandarma Genel Komutanı Çetin: Dağlar teröristlerden tamamen temizlendi

Dev tablo görenleri hayran bırakıyor! Bir Osmanlı geleneği...