• $ 6,7121
  • € 7,4211
  • 368.994
  • 103024
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
07 Kasım 2019 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

'Yargı paketleri 2023'e kadar devam edecek'

Nöbetçi bakan olarak TBMM’de milletvekilleriyle görüşen Adalet Bakanı Gül, “2023’e kadar yeni yargı paketleri gelecek” dedi. 

Yelda GÖKDAĞ

Nöbetçi Bakan uygulaması kapsamında dün, TBMM'de milletvekillerinin soru ve taleplerini dinleyen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İlki TBMM’de kabul edilen yargı reformu paketlerinin 2023’e kadar TBMM’ye sunulmaya devam edeceğini belirten Bakan Gül, “Sihirli değnek değil, birinci paket geldi, diye ‘her şey güllük gülistanlık olacak’ anlamına gelmiyor. Bunların hepsi adım adım  bardağı dolduracak. Günün sonunda yargıya güvenin artacağı bir sonuç çıkacak” dedi. 

YARGIYA GÜVEN ARTIYOR 

Adalet Bakanı Gül şunları söyledi: “Geçenlerde Strazburg’da Avrupa Konseyi Adalet Bakanları toplantısı vardı. Almanya Adalet Bakanı, ülkesinde yargıya yüzde 80 güvenilmediğini söyledi.Bu çerçevede bakıldığında, hep biz ülkemizi, hakimsavcılarımızı dövmeyi belki çok şey buluyoruz ama... Elbette kendimizden kaynaklı eksikler olabilir ama bu hususta bir çabanın ortaya konması önemli. Bütün bunlar için büyük ölçüde kanun gerekiyor ama uygulama olanlar da var, bunları zaman içinde takip edeceğiz. Bazıları var ki 3 yıl sonra, bunların eylem planı çıkıyor, bakanlık bunları takvime bağlıyor, hepsi bir anda olacak şey de değil.” 

ARINǒA CEVAP VERDİ 

Bakan Gül, KHK’lar için “facia” nitelemesi yapan Bülent Arınç’a da cevap verdi. Gül, “Sıcak köşelerinde kimse Türk yargısını töhmet altında bırakmaya çalışmasın. Ajite edip devleti mağdur eden konuma sokmak doğru bir yaklaşım değildir. Olaya böyle bakmak doğru değil. Türkiye’de AK Parti ve Cumhurbaşkanımızı FETÖ ile mücadele yalnız bırakanlar da görüldü” dedi. 


Çin'de sarı kum fırtınası meydana geldi

Çin'de sarı kum fırtınası meydana geldi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yeni kareler ortaya çıktı! İşte Yassıada'da yaşananlar...

Cuma namazıyla açılacaklar! Hummalı çalışmalar başladı