• $9,5265
  • €11,1402
  • 551.622
  • 1522.04
28 Ocak 2019 Pazartesi 08:00 | Son Güncelleme:

'Uyuşturucuya karşı rekor kırdık'

'Uyuşturucuya karşı rekor kırdık'

Soylu, “AB’nin tümü 4,27 ton eroin yakaladı. Biz 2018'de 17,9 ton eroin ele geçirdik” dedi.  

Antalya’nın Serik İlçesi Belek Turizm Bölgesi’ndeki bir otelde gerçekleştirilen Narkotik Suçlarla Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucuyla mücadele konusunda çarpıcı rakamlar açıkladı. 

ŞEBEKE ÇÖKTÜ

Soylu, “23 Ocak’ta Erzurum’da arkadaşlarımız çok başarılı bir operasyona imza attılar. Bu başarılı operasyonla 1 ton 535 kilo eroin yakalanarak, Cumhuriyet tarihinin yeni bir rekoru daha kırıldı. Sadece onu taşıyan kişi değil, bu işin organizatörüne de aynı şekilde suç şebekesinin lideri de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yurtdışına kaçarken enselenerek yakalandı” diye konuştu.  

PKK DA LİSTEDE 

Soylu, 2009 yılında ABD Hazine Bakanlığı'na bağlı Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisinin, PKK’nın üst düzey yöneticileri Murat Karayılan ve iki kişiyi daha önemli yabancı uyuşturucu kaçakçıları olarak ilan ettiğini belirtti. Aynı ofisin 2011 yılında Cemil Bayık, Duran Kalkan ve diğer bazı sözde yöneticilerini özel olarak belirlenmiş uyuşturucu kaçakçıları olarak duyurduğunu anımsatan Soylu, buradaki paranın büyüklüğünün küresel güç mücadelesi üzerinde küresel şiddet ve göç üzerinde doğrudan etkili olduğunu bildirdi. 

<p>Millet İttifakı'nın tezkeredeki  tutumu Meclis'in gündemindeydi. Mhp Grup Başkan Vekili Erkan Akç

“HDP'nin baskısı hayır dedirtti”

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak