• $32,5359
  • €34,679
  • 2498.48
  • 9645.49
2 Mart 2024 Cumartesi 01:11 | Son Güncelleme:

Tuba Arslan'dan Özgür Özel'in canlı yayındaki sözlerine sert tepki: "Kürt seçmene hakaret!"

DEM Parti ile CHP arasında 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin yapılan pazarlığın detayları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. TÜRKAD Başkan Yardımcısı Avukat Tuba Arslan, 24 TV'de yayınlanan Esas Mesele programında İstanbul'un pazarlık masasına yatırıldığı 'kent uzlaşısı' adı altında yapılan ittifaka ilişkin "DEM'in kendi seçmeni bile pazarlık kapsamında adaylarının her an çekilebileceğini düşünüyor. Özgür Özel'in "DEM Partili seçmeni ile Kürt seçmeni" ifadeleri Türkiye gerçeklerine çok aykırı bir tabirdi. Kürt seçmene bir hakaret bence. Türkiye'de yaşayan bütün Kürt seçmen DEM Partisi'ne oy vermiyor" dedi.

Türkiye 31 Mart yerel seçimleri için son düzlüğe girerken CHP ile DEM Parti arasında İstanbul'un pazarlık masasına yatırıldığı ittifakın sis perdesi aralandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, canlı yayında DEM Parti ile 'kent uzlaşısı' adı altında seçim pazarlığı yaptıklarını itiraf etti.

Özgür Özel canlı yayında itiraf etti! CHP-DEM ittifakının belgesi

"DEM'İN ADAYININ GERÇEK OLDUĞUNA KİMSE İNANMIYOR"

TÜRKAD Başkan Yardımcısı Avukat Tuba Arslan, DEM Parti ile DEM Parti'nin dirsek temasına vurgu yaparak, "DEM Parti bir aday çıkarttı ama kimse bu adayın gerçek bir aday olduğuna inanmıyor. Kendi seçmeni dahi adaylarının her an geri çekilip Ekrem İmamoğlu'na destek vereceğine ilişkin şüpheler söz konusu." sözlerini kullandı,

Arsalan, bu iddiaların Murat Kurum ve İmamoğlu için değil de sadece DEM'in adayı için konuşulduğunun da altını çizerek, "Çünkü yapılan pazarlıklarını herkes biliyor." açıklamasında bulundu.

"PKK'NIN SİYASALLAŞMASINDA CHP'NİN KATKISI VAR"

14 ve 28 Mayıs Genel Seçimleri'nde 7'li koalisyon masasına vurgu yapan Tuba Arslan, CHP'nin terörle arasına mesafe koymayan DEM Parti (o dönemki ismi ile HDP) ile ittifakına ilişkin "14 Mayıs seçiminde bir ittifakları söz konusu oldu. PKK'nın siyasallaşmasında CHP aslında bir araç olarak kullanıldı." diye konuştu.

"DEM PARTİ SEÇMENİ DOLGU MALZEMESİ OLARAK KULLANILIYOR"

DEM Parti'nin CHP'yi karşısına alarak net bir şekilde seçime girdiğinin söz konusu olmadığını ifade eden Arslan, son seçimlerde yaşanan hezimetin DEM Parti kanadında bir özgüven kaybı yaşattığını söyledi. Tuba Arslan, DEM Parti'nin kendi seçmenini konsolide etmek için aday çıkardığını ifade ederek, "Bundan dolayı bir şikayet söz konusu. Türkiye'de yaşayan bütün Kürt seçmeninin DEM Parti'ye oy verdiğini düşünmek bir hakaret." sözlerini kullandı.

"ÖZGÜR ÖZEL'İN SÖZLERİ KÜRT SEÇMENE HAKARET"

Tuba Arslan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in canlı yayında "DEM Partili seçmeni ile Kürt seçmeni" diyerek iki kesimi aynı olarak gösterme çabasına sert tepki gösterdi. Arslan, "İkisini eşit olarak değerlendirdi. Aslında bu Türkiye gerçeklerine çok aykırı bir tabirdi. Çünkü şunu ifade etmek çok yanlış olur. Türkiye'de yaşayan bütün Kürt seçmen DEM Partisi'ne oy veriyor. Bu bir kere sayısal olarak da doğru değil ve bu Kürt seçmene de bir hareket bence. Sadece bir partiye mecbur bırakıldıklarını mı ifade ediyor? Kürt ırkına sahip olup AK Parti'ye oy veren Kürt seçmen de var. Sayın Cumhurbaşkanımız doğu illerinden çok büyük oy alıyor. Dolayısıyla seçmeni aptal yerine koyarak yönlendirmeye çalışmak da çok basit bir siyasi hareket olarak düşünüyorum." açıklamalarında bulundu.

Yunanistan'dan Türkiye itirafı: Çok geri kaldık!
Yunanistan'dan Türkiye itirafı: Çok geri kaldık!

Yunanistan'dan Türkiye itirafı: Çok geri kaldık!

Başkan Erdoğan'ın sözleri dünya basınında: Türkiye dengeleyici bir rol oynuyor
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünya basınında: Türkiye dengeleyici bir rol oynuyor

Başkan Erdoğan'ın sözleri dünya basınında: Türkiye dengeleyici bir rol oynuyor

Sayılı günler kaldı... İki il arası 7 saat sürecek
Sayılı günler kaldı... İki il arası 7 saat sürecek

Sayılı günler kaldı... İki il arası 7 saat sürecek