• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
25 Ocak 2019 Cuma 08:00 | Son Güncelleme:

Trump'a tepki: Sandıktan çıkana saygı duyacaksınız

Trump'a tepki: Sandıktan çıkana saygı duyacaksınız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Malta Cumhurbaşkanı Marie-Louise Coleiro Preca ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu arayarak ‘Maduro kardeşim! Dik dur, yanındayız’ diyen Başkan Erdoğan, Maduro'ya desteğini yineledi. "Sandıktan çıkana saygı duyacaksınız" diyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Sandıktan çıkana eğer saygı duymuyorsanız bunun adı demokrasi değildir. Maduro inandığı yolda dik durur, devam ederse Venezuela halkının desteklediği, sandıktan çıkardığı liderinin arkasında duracağına inanıyorum. Madoru sandıktan çıkmıştır. Sayın Trump'ın bu tür bir açıklaması demokrasiye inanmış bir insan açısından beni de şok etti."

ÇEYREĞİ VERİLDİ

Erdoğan, AB'nin Türkiye'ye göç sorunu için verdiği sözü yerine getirmediğini belirterek, "6 milyar avro olarak verilmiş sözün bir çeyreği verildi" diye konuştu.

MALTA'DAN AB DESTEĞİ

Malta Cumhurbaşkanı Marie-Louise Coleiro Preca, Malta olarak Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılımını desteklemeye devam edeceklerini belirterek, "Müreffeh bir Avrupa ve bölge için bu gerekli" dedi.

<p>Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz, 'Markar'ı çok erken kaybettik. Markar hayat, yaşam doluydu.

'Anıları ve geride bıraktıkları bize ışık tutacak nitelikte'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi