HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,4709
  • 6,1403
  • 211.214
  • 91.445
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Teröre desteğin altından petrol çıktı

Suriye’de PKK/PYD işgali altındaki bölgeler Suriye’nin petrol ve doğalgaz yataklarının yüzde 70’ini oluşturuyor. ABD teröristler üzerinden bu bölgeleri kontrol ediyor.  

x

Münbiç’in terör örgütü PKK/PYD/YPG’den temizlenmesi için oluşturulan mutabakatı savsaklayan sözde müttefik ABD, terör örgütüne destek vermeyi de sürdürüyor. DEAŞ’la mücadele bahanesiyle ittifak yaptığı PYD’nin işgal ve etnik temizliğine zemin hazırlayan ABD, izlediği bu politikayla Suriye’nin toprak bütünlüğünü de tehdit ediyor. Gasp ettiği topraklarda sözde “özerklik” ilan eden terör örgütü PYD, Suriye’nin zengin enerji kaynaklarını da yağmalıyor. 

ÜLKENİN ENERJİ BÖLGESİ 

ABD’nin orta ve uzun vadedeki planı, yeniden şekillenecek Suriye’de terör örgütü PYD’yi işgal ettiği topraklarda meşrulaştırmak. Böylece, Suriye’nin en zengin petrol ve doğalgaz yataklarının PYD’nin denetiminde kalmasını ve PYD üzerinden nemalanmanın yolunu açacak. ABD’nin sağladığı destekle Suriye topraklarının yaklaşık yüzde 30’luk bölümünü işgal eden terör örgütü PYD’nin de işine gelen bu senaryo, Suriye halkına ait olan enerji kaynaklarının çok büyük oranda yağmalanması anlamına geliyor. Çünkü Suriye’nin enerji zenginliğinin yüzde 70’lik bölümü, PYD işgali altındaki topraklarda bulunuyor. 

ŞAM’LA İŞBİRLİĞİ YAPILIYOR 

PYD işgal ettiği bölgelerdeki petrol ve doğalgazı şimdilik Şam rejimi ve bölgedeki bazı aşiretlerle üzerinden paraya çeviriyor. Washington’ın hazırladığı senaryo sahnelenirse, terör örgütü PYD/YPG Suriye’de meşrulaşacak ve tüm Suriye halkının malı olan enerji kaynaklarının yağmalanmasında Şam rejimi devreden çıkacak, yerine ABD’nin emperyal şirketleri gelecek. 

Sadece Deyrizor’da 15 petrol yatağı var 

Deyrizor başta olmak üzere Rakka, Humus, Haseke topraklarında ABD’nin iştahını kabartan bir servet yatıyor. Sadece Deyrizor’da 15’e yakın petrol yatağı yer alıyor. Ülkenin en büyük gaz tesisi olan Deyrizor’daki Konoko da, PYD tarafından kontrol ediliyor. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Şehit Piyade Topçu Er Melih Sancar´ın naaşı Edirnekapı Şehitliği´ne defnedilecek. Şehidimiz son yolc

Hakkari şehitleri son yolculuğuna uğurlanıyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ocak’ta tüm kesimlerin geliri artacak! İşte yeni maaş rehberi!

Yurt dışından telefonu almak ne kadara geliyor?

En Çok Okunanlar