• $ 5,7238
  • € 6,384
  • 260.642
  • 102556
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

TBMM'de polise jiletli saldırı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı ziyaret edeceklerini söyleyerek TBMM ziyaretçi salonuna gelen biri kadın 2 şahıs, Meclis çalışanını rehin almak isterken güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi.

Yelda GÖKDAĞ 

DHKP/C terör örgütü ile irtibatları bulunan şahısların üst aramalarında, bomba düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulundu. Dün öğleden sonra yaşanan olayda iki polis memuru jiletle, bir polis memuru da saldırgan tarafından kolundan ısırılarak hafif şekilde yaralandı. Saldırgan Mulla Zincir polis tarafından gözaltına alındı. Saldırganla birlikte TBMM’ye gelen, ancak Meclis’e Girişi Yasaklılar listesinde yer aldığı için dışarıda bekleyen ve slogan atan Eylem Yücel adlı kadın da yakalandı. 

Tanal’dan yardım istedi 

Saldırganın görüşmede, kendisinin ve arkadaşı EylemYücel'in Fransa’ya gitmek istediklerini ancak yurtdışı çıkış yasakları bulunduğunu söylediği ve bu konuda Tanal’dan yardım istedikleri öğrenildi. Tanal’ın bu talep üzerine Mulla Zincir’e “ben bu konuda bir şey yapamam, yargıya başvuracaksınız” dediği belirtildi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Milli Savunma Bakanlığı Paylaştı! BAYRAKTAR TB-2 İHA Denizde...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yetenekli insanların büyüleyen eserleri

Beğeni rekorları kıran fotoğraflar nasıl çekiliyor