• $ 6,8223
  • € 7,5691
  • 379.237
  • 105520
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
15 Mayıs 2019 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

TBMM'de polise jiletli saldırı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı ziyaret edeceklerini söyleyerek TBMM ziyaretçi salonuna gelen biri kadın 2 şahıs, Meclis çalışanını rehin almak isterken güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi.

Yelda GÖKDAĞ 

DHKP/C terör örgütü ile irtibatları bulunan şahısların üst aramalarında, bomba düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulundu. Dün öğleden sonra yaşanan olayda iki polis memuru jiletle, bir polis memuru da saldırgan tarafından kolundan ısırılarak hafif şekilde yaralandı. Saldırgan Mulla Zincir polis tarafından gözaltına alındı. Saldırganla birlikte TBMM’ye gelen, ancak Meclis’e Girişi Yasaklılar listesinde yer aldığı için dışarıda bekleyen ve slogan atan Eylem Yücel adlı kadın da yakalandı. 

Tanal’dan yardım istedi 

Saldırganın görüşmede, kendisinin ve arkadaşı EylemYücel'in Fransa’ya gitmek istediklerini ancak yurtdışı çıkış yasakları bulunduğunu söylediği ve bu konuda Tanal’dan yardım istedikleri öğrenildi. Tanal’ın bu talep üzerine Mulla Zincir’e “ben bu konuda bir şey yapamam, yargıya başvuracaksınız” dediği belirtildi.


ABD'de polis şiddeti devam ediyor!

ABD'de polis şiddeti devam ediyor!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Marmaray'dan geçen yurt içi yük treni Tekirdağ'a ulaştı

Ayasofya'da Fetih Şöleni