• $9,5255
  • €11,1416
  • 552.135
  • 1522.04
29 Aralık 2016 Perşembe 01:00 | Son Güncelleme:

Suikastı kanlı kalemlere aklatmaya çalışıyor

Suikastı kanlı kalemlere aklatmaya çalışıyor

Rus Büyükelçi Karlov’un katili Altıntaş’ın FETÖ ile bağlantılarının ortaya çıkmasının ardından Obama yönetimi Gülen’i korudu, elebaşı ise satın aldığı kalemlere suikastı aklatmak için Türkiye’yi karalayan yazılar yazdırdı. 

Haber Merkezi

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen suikastın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katil Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ bağlantılarını açıkladı. Obama yönetimi Gülen’i korur nitelikte imalı açıklamalar yapınca Gülen de ABD’deki satılık kalemi, eski CIA ajanı Michael Rubin’e ve Rusya’da Erdoğan ve Türkiye düşmanı uluslararası ilişkiler uzmanı Mark Sleboda’ya, kendisini korumaya alan ve temize çıkarmaya çalışan yazılar yazdırdı. ,

MANTIK DIŞI

Eski CIA çalışanı Michael Rubin, New York Daily News’te 20 Aralık’taki yazısında suikastçı Altıntaş’ın, Erdoğan’ın “dindar nesil” projesinin ürünü olduğu gibi mantık dışı bir iddiada bulunarak algı operasyonu yaptı.

BİR DE TEHDİT ETTİ

Erdoğan iktidara geldiğinde Altıntaş’ın 5 yaşında olduğunu ve tüm eğitimini bu proje altında aldığı gibi akıl zeminine oturmayan, zorlama bir yorum yapan Rubin, suikastı Erdoğan’ın politikalarının ürünü gibi göstererek manipülasyon yaptı. Rubin ayrıca üst aklın tehdit söylemiyle “Türkiye’deki şiddet henüz başlangıç ve Erdoğan bu şiddeti tutamayacak” diyerek Türkiye üzerinde oyun oynayanların da savunuculuğunu yaptı.

FETÖ'nun yardakcısı elebaşını koruyor

Rusya’nın tanınmış uluslararası ilişkiler uzmanı olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türkiye düşmanlığıyla ön plana çıkan Rus güvenlik uzmanı Mark Sleboda ise El Cezire’ ye çıkıp FET֒nün günah keçisi ilan edildiğini ve bu söylemle “onurlarının kırıldığını” iddia etti. Karlov’un kimler tarafından öldürüldüğü sorusunu ise cevaplandırmayan Sleboda Twitter’da bu cinayetten Türkiye’yi sorumlu tuttu.

ÜST AKLIN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPIYOR 

Mark Sleboda daha önce de PKK destekçisi Amberin Zaman’ın Türkiye’de gazeteciler tutuklanıyor yaygarasını Twitter sayfasında palaşmıştı. Fırat Kalkanı hakkında da “Erdoğan Suriye’deki işgal güçlerini misliyle arttırıyor” diyen Sleboda darbe girişiminden 3 gün sonra “Erdoğan laik Türkiye’nin bekçisi olan orduyu ortadan kaldırmak istiyor. Clinton’ın başkanlığındaki ilk büyük sorun Erdoğan ve Türkiye olacaktır” demişti. 

 

 

<p>Çin basını konu hakkında sessiz. Ancak  sosyal medya paylaşımları sorunun büyümeye başladığına iş

Çin'de motorin sıkıntısı

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak