• $ 7,2196
  • € 8,6002
  • 478.825
  • 1034.4
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
19 Şubat 2020 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

Siyasi ayak ve darbe söylemleri! Zamanlama manidar

AK Parti milletvekilleriyle kahvaltıda bir araya gelen Başkan Erdoğan, dış politikadaki başarılarla birlikte FETÖ tartışması ve darbe söylemlerinin gündeme getirilmesine dikkat çekti. “Dışarıda bir şeyler yaptığımız zaman, içeride birileri harekete geçiyor” dedi.

Osman Nuri CERİT

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle gruplar halinde görüşmeye devam ediyor. Dün AK Parti Genel Merkezi’nde milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya gelen Başkan Erdoğan toplantının başında, iç siyasette gündeme getirilen tartışmalar hakkında değerlendirme yaptı. “Dış politikadaki başarılar ile birlikte FETÖ tartışması ve darbe söylemlerinin gündeme geldiğine  dikkat çeken Erdoğan “Libya, Suriye Doğu Akdeniz’deki göstermiş olduğumuz etkin mücadele sonrasında, FET֒nün siyasi ayağı, darbe iddiaları gündeme gelmeye başladı. Dışarıda bir şeyler yaptığımız zaman içeride birileri harekete geçiyor. Bu tür tartışmalarla Türkiye engellenmeye çalışılıyor. Bunlar gündemi değiştirmeye yönelik çalışmalar. Biz etkin mücadelemizi sürdüreceğiz. Darbe söylentileriyle ilgili Türkiye’nin tüm kurumları teyakkuz halindedir” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

TEK TEK NOT ALDI

Milletvekilleri toplantıda illeriyle ilgili sıkıntıları anlatırken Başkan Erdoğan, gündeme getirilen başlıkları tek tek not aldı. Gündeme gelen başlıklar arasında Nevşehir’in ilçelerinin doğalgaz sorunu yer aldı. Bir diğer başlık ise çığ felaketinin yaşandığı Van’da çığ tünellerinin sayısının artırılması talebi oldu. Batman Hasankeyf Baraj bölgesinde 15 ailenin daha ev sahibi olma isteği de gündeme getirildi. Kars’ta hayvancılık desteklerin artırılması milletvekilleri tarafından talep edildi. Kastamonu’nu 32 km’lik yol çalışması da yine gündeme geldi. Tüm talepleri dinleyen Başkan Erdoğan’ın sorunların çözülmesi için de talimat verdiği öğrenildi.

YAPTIKLARIMIZI ANLATIN

Erdoğan, vekillere AK Parti’nin yapmış olduğu hizmetleri iyi anlatmaları talimatını da verdi. Erdoğan’ın “18 yılda çok büyük işler yaptık. Eksik kalanları da tamamlamak için uğraşıyoruz. Bunların çok iyi anlatılması gerekiyor” dediği öğrenildi.

“BENİ ÖLDÜRMEK İSTEDİLER”

Erdoğan, önceki günkü  MYK toplantısında da, Rusya ile iyi ilişkilerin devam edeceğini belirtti. “Suriye’de sorunlu alanlarla sorunsuz alanları birbirine karıştırıp işi çıkılmaz hale getirmek istemiyoruz” dedi. Erdoğan, FET֒nün siyasi ayağı tartışmaları için de “O gece FET֒nün hedefi bendim. Beni öldürmek istediler. FET֒cüler kendisine (Kılıçdaroğlu) yol açtılar” diye konuştu.

“Muharrem İnce parti kuracak” iddiası...

“Muharrem İnce parti kuracak” iddiası...

Afyonkarahisar'da ağaç yediuyuru görüntülendi

Afyonkarahisar'da ağaç yediuyuru görüntülendi

Esenyurt'ta yine bilindik görüntüler: Minibüsten 36 kişi ç

Esenyurt'ta yine bilindik görüntüler: Minibüsten 36 kişi çıktı

Van Gölü sahilleri atlı jandarma timlerine emanet

Van Gölü sahilleri atlı jandarma timlerine emanet