• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
26 Mart 2018 Pazartesi 00:59 | Son Güncelleme:

'Siyasetin rotasını belirleyeceğiz'

'Siyasetin rotasını belirleyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “MHP’li kardeşlerimizle 2019’da sandıkları patlatacak, tarihin akışını değiştirecek, Türkiye’de siyasetin rotasını yeniden belirleyeceğiz” dedi.  

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Giresun 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Erdoğan’ın gündeminde 2019 seçimleri vardı. Erdoğan, “Allah’ın izniyle 2019’da MHP ile yapmış olduğumuz Cumhur İttifakı’nı gelmiş geçmiş en yüksek oy oranlarıyla tanıştıracağız. MHP’li kardeşlerimizle el ele omuz omuza 2019 seçimlerinde sandıkları patlatacak ümmetin birliğini zirveye taşıyacağız. Türk siyasi tarihinde çığır açmış bir hareket olarak 2019’a da damgamızı vuracağız. Tarihin akışını değiştirecek Türkiye’de siyasetin rotasını yeniden belirleyeceğiz” dedi. 

HER AN SEÇİME HAZIRIZ 

Erdoğan şunları söyledi: “Birileri bizim 2019 seçimleri startını vermiş olmamızı spekülasyonlarına alet ediyor. Bizim dinamizmimiz üzerinden kendilerince senaryolar üretiyorlar. Biz parti olarak her an seçim olacakmış gibi çalışan bir siyasi partiyiz. Bu bir dava. Milleti sadece seçim dönemlerinde hatırlayanlar hizmet aşkımızı anlayamazlar. ” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Türk bayrağı üzerinde “Tek devlet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ifadelerinin yer aldığı tablo hediye edildi.  

Anamuhalefet pişkince koltuğa yapıştı

Ana muhalefetin başındaki zat gibi “yüzde 40 oy almazsam istifa ederim” demedik. Seçimleri kaybettiği halde pişkince koltuğa yapışanlardan oldu mu? Hâlâ oturuyor. Biz hep daha yükseğe çıkmak için çaba harcadık. Aynı oranları elde etmeyi bile eksiklik, noksanlık olarak değerlendirdik. Giresun’da ruhsatlı alanlarda fındık üretimi yapan üreticilerimizi destekliyoruz. Toplam 1,7 katrilyon lira destek verdik. Kemal Bey diyor ya, çiftçi mağdur. Senin bunlardan ne haberin var 
ya. Resmi rakamlarla konuşuyorum.

Amerika’ya kadar kovalarız 

“Hepsini bozguna uğrattık. Amerika’ya, Pensilvanya’ya kaçtılar. Ama onları Amerika’ya kadar kovalayacağız. Çünkü onlar milleti bölmeye çalıştılar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Giresun İl Kongresi öncesi vatandaşlara hitap etti. Afrin’de 3700’ü aşkın teröristin etkisiz hale getirildiğini belirten Erdoğan terörle mücadelede önemli mesajlar verdi. Erdoğan şunları söyledi: “Bu millete ihanet edeni affetmeyiz. Ülkemizi böldürmeyeceğiz. PKK’sı falan bizi bölmeye çalıştı. Ama biz onları açtıkları çukurlara gömdük. Suriye’ye kaçtılar kovaladık. Fırat Kalkanı’nda kovaladık. Afrin’de de kovaladık gördünüz. Yok, paralel devletmiş bilmem ne… Hepsini bozguna uğrattık. Amerika’ya, Pensilvanya’ya kaçtılar. Ama onları Amerika’ya kadar kovalayacağız. Çünkü onlar bu milleti bölmeye, yok etmeye çalıştı. Ama başaramadılar. Millet onların oyununu bozdu. Bu mücadelemizde çok kararlıyız. Mücadelemize milletimizle devam edeceğiz.” 

Afrin raporunu açıkladı

Bugünün Afrin raporunu da size vereyim. Beğenmedikleri ÖSO mensupları Fırat Kalkanı Harekatı’nda 614 şehit verdi. Zeytin Dalı Operasyonu’nda ise şu ana kadar 302 şehit verdi. ?Afrin’de salona girerken aldığım rakama göre, 3 bin 747 terörist etkisiz hale getirildi. 

YPG’yi aklama derdindeler 

CHP’nin başındaki zat FET֒nün eline tutuşturduğu paçavralarla hedef almaya çalışıyor. Bunların 15 yılda siyasetin kalitesini artıracak tartışma açtıklarını duydunuz mu? Bir ara gündemi Gazi Mustafa Kemal’in fotoğrafını kimin yere indirdiğini bulmaktı. Sonunda başardılar, ardından Atatürk’ün askeri mi, yoldaşı mı olduklarının kavgasını verdiler. Günlerce bu meseleyi konuştular. Ortaya karışık bir karara vardılar. Bir dönem bunlar, PYD/YPG terör örgütünü aklama seferberliğine çıkmışlardı. 

Kredilerini tükettiler 

Bir gece önce Afrin’e girmeyelim diyenlerin ertesi gün özür dilemek yerine arka arkaya mesaj yayımlamasının takdirini milletime bırakıyorum. Bunlar çapsızlıklarından utanıyorum. Bu partinin düşürüldüğü durumdan ben rahatsız oluyorum. Güçlü ana muhalefet güçlü iktidar demektir. Bunlar krediyi tamamen tükettiler.

Doğu Guta’dan davet var 

Eli kanlı bir diktatöre duydukları sempatinin onda birini Suriyeli kardeşlerimize göstermediler. Doğu Guta’dan bir lider hanımefendinin mektubunu aldım. Ne olur diyor, Afrin’de attığınız adımları Doğu Guta’da da atın. Artık diyor. Bizim dayanma gücümüz kalmadı. Doğu Guta’da şu anda 20 bin kişi kaldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon kongresinde coşkulu bir kalabalığa hitap etti. 

TEL RIFAT’I KONTROL ALTINA ALACAĞIZ 

Erdoğan, “Kısa sürede Tel Rıfat’ı da kontrol altına alıp harekâtı hedefine ulaştıracağız” dedi. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Afrin’deki zaferin ardından Tel Rıfat’a da operasyon yapılacağını belirten Erdoğan şunları söyledi: “Bunların derdi terörle mücadele değil. Kararımızı verdik ve sahaya girdik. Kısa sürede Tel Rıfat’ı da kontrol altına alıp harekâtı hedefine ulaştıracağız. Muhataplarımızdan Münbiç konusunda da bize verilen sözlerin yerine getirilmesini talep ediyoruz. Amerika’nın bir an önce Münbiç’in denetimini terör örgütünden alıp, bölgenin gerçek sahiplerine devretmesi gerekir. Biz
bu kardeşlerimizle birlikte kısa sürede Münbiç’i alt yapısı ve üst yapısıyla ayağa kaldırır, ülkemizde yaşayan bölge halkının bir an önce evlerine dönmesini sağlarız. Şayet terör örgütü buradan çıkartılmazsa, o zaman bu işi bölge halkıyla birlikte biz yapmak mecburiyetinde kalırız.”

TERÖRİSTİ İNDİRİRİZ 

Erdoğan şöyle devam etti: “Biz müttefiklerimize silah doğrultmayız ama gördüğümüz her teröristi affetmez indiririz. Aynı şey Kuzey Irak için de geçerli. Eğer temizlenmezse operasyon bizim için kaçınılmazdır. Teröristlerin cirit attığı yerde egemenlik lafı etmek boş iştir.” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Trabzon kongresinde gemi maketi hediye edildi. 

Yazıcıoğlu omuz verirdi 

Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimizi şahadetinin 9. yıldönümünde rahmetle yâd ediyorum. Yaşasaydı 15 Temmuz ve sınır ötesi operasyonlarımız başta olmak üzere attığımız tüm adımlarda omuz omuza mücadele ederdi. Onun varisi arkadaşlarımız da bizimle beraber yürüyorlar sağ olsunlar, var olsunlar. 

Erdoğan annesi ve babasıyla birlikte yer aldığı pankart için teşekkür etti. 

Sincar’a operasyonlar başladı  

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon’da kongre salonu önünde toplanan vatandaşlara hitap etti. Erdoğan şunları söyledi: “Afrin ile bu iş bitmeyecek dedik. PKK’lılar Sincar’a doğru gittiler, Sincar’a da gireceğiz dedim. Oraya da operasyonlar başladı. İçeride mücadele, dışarıda da mücadele. Bizim derdimiz teröristler, biz bir işgal devleti değiliz. Onun Batı’da örnekleri var. Bunu Afrikalı dostlarımız çok iyi bilir. Bizim tarihimizde adalet var. Mazlumların yanında yer almak var. Zalimlerle beraber olmak yok.” 

Bürokrasiye mesaj verdi 

Son zamanlarda bürokrasinin ağır işlediğine dair şikâyetler alıyorum. Sorumluluk almaktan çekinen, projeleri üretmekte yetersiz kalan hiçbir bürokrat bulunduğu makamı fuzuli yere işgal etmesin. Bunun affı yok. Versin istifasını, çeksin gitsin. Bizim işimiz var, yapacağımız çok şey var. 

<p>Pençe-Şimşek operasyonunun icra edildiği Irak kuzeyindeki Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı teröri

MSB: Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü