• $ 6,8158
  • € 7,4344
  • 380.418
  • 103024
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
30 Ağustos 2019 Cuma 08:00 | Son Güncelleme:

'Servis CHP vaadi, Ekrem Bey'in değil'

AKŞAM, CHP’nin 31 Mart’taki ‘ücretsiz okul servisi’ vaadini yüzde 13 zam yapan İmamoğlu’nun sözcüsüne sordu.

Ercan ÖZTÜRK / HABER MERKEZİ  

CHP’nin 31 Mart kampanyasında videolarla yaptığı ücretsiz okul servisi vaadi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kanadı tarafından reddedildi. İmamoğlu, son icraat olarak “vatandaşın lehine olumlu zam yapacağız” diyerek İstanbul’da öğrenci servislerine yüzde 13 zam yaptı. Servislerle ilgili ilk vaadi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 12 Şubat’taki grup toplantısında vererek CHP’li belediye sınırlarında ilkokul öğrencilerin servis ücreti ödemeyeceğini söyledi. Bunu da sosyal medyadan “Bunu siz hak ediyorsunuz” sloganıyla duyurdu.    

AKŞAM İmamoğlu’nun sözcüsü Murat Ongun’a “İlkokul öğrencilerine ücretsiz servis vaadi ne oldu?” diye sordu. Ongun ise Ekrem İmamoğlu’nun böyle bir vaadinin bulunmadığını söyledi. Bunun üzerine CHP’nin 31 Mart öncesi “CHP’li tüm belediyelerde öğrencilere ücretsiz servis” vaadini içeren videoyu sorduk. 

ONU PARTİYE SORUN

Ongun şu cevabı verdi: “Bu Ekrem Bey’in vaadi değil. O konuyu yerel seçim kampanya sorumlusu Ateş İlyas Başsoy’a sorun.” 

SÖZ VAR AMA RAFTA BEKLİYOR 

İmamoğlu’nun yerine getirmesi beklenen birçok vaadi rafta: Her mahalleye kreş, Kent Gıda Konseyi, Halk-Süt, bağımlılıkla mücadele merkezi, İstanbul Çocuk Fonu, Saraçhane Gençlik Kütüphanesi, yabancı dil kursu, 200 bin kişiye iş, üniversite öğrencilerine burs ve yurt.

ÇIKARILAN 250 İŞÇİ, İBB’NİN ÖNÜNDE 

İSPARK, İSTAÇ, BELTUR ve İSTGÜVEN’deki işlerinden çıkarılan 250 işçi İBB önünde eylem yaptı. İBB önündeki eyleme yüzde 80 engelli oğluyla katılan özel güvenlik görevlisi Burhan Güven şunları söyledi:“Yanımda yüzde 80 engelli oğlum var. Bana söylediği ‘seni işten niye çıkardılar?’ Başkan gelsin açıklamasını çocuğuma yapsın. Çocuğuma bakamazsam hesabını kim verecek?”

GECE ULAŞIMINA ÇİFTE TARİFE

İstanbul’da 30 Ağustos’tan itibaren cuma ve cumartesi geceleri, 6 metro hattı ve 24 otobüs hattında 00.30 ila 05.30 saatleri arası ulaşım mümkün olacak. Bu saat dilimlerindeki ulaşımdan faydalanan yolcular 2 basım ücret ödeyecek. İşte o metro hatları: Yenikapı-Atatürk Havalimanı, Yenikapı-Kirazlı, Yenikapı-Hacıosman, Kadıköy-Tavşantepe, Üsküdar-Çekmeköy, Levent-Boğaziçi Üniversitesi.


Güzelliğiyle kendine hayran bırakan yola yürümek için geliyorlar

Güzelliğiyle kendine hayran bırakan yola yürümek için geliyorlar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ebru Şallı'dan yürek burkan mesaj: Melek bahçemden mutlu bayramlar