İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6794
  • 5.4552
  • 191.08
  • 95852
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Senegalli miniklerden doğum günü sürprizi

Senegal’in başkenti Dakar’da anaokulu öğrencileri, ülkelerini ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a doğum günü sürprizi hazırladı. Minikler, Erdoğan’ı, Türkçe ve Fransızca doğum günü mesajıyla karşılayacak.

x

Öğretmenleri eşliğinde hazırlık yapan minikler, ellerinde Türkiye ve Senegal bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a doğum günü mesajı gönderdiler. Hep bir ağızdan Fransızca olarak “Mutlu yıllar Cumhurbaşkanı Erdoğan” diyen minikler, ellerinde Türkçe ve Fransızca “İyi ki doğdunuz Sayın Cumhurbaşkanımız”, “hoş geldiniz”, “Joyeux anniversaire Monsieur le President et bienvenue” yazılı mesajlar taşıdı.

TÜRKİYE’Yİ MODEL ALDIK

Okulun Müdiresi Ndeye Aisatou Ndour Diouf, yaptığı açıklamada, “Terbiye Anaokulu olarak Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hoş geldiniz diyoruz ve doğum gününüzü kutluyoruz” dedi. Türkiye’yi Müslüman ülkeler arasında aldığı pozisyondan dolayı çok sevdiklerini söyleyen Diouf, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hem İslam alemi hem de mazlum ve Müslüman çocuklar için gösterdiği çabadan dolayı tebrik ediyoruz ve çok seviyoruz. Bu nedenle kendisine böyle bir jest yapmak istedik” diye konuştu. Okullarında Fransızca ve Kur’an-ı Kerim eğitimi verdiklerini belirten Diouf, Türk makamlarıyla görüşerek Türkiye’deki başarılı eğitimi kendi okullarında uygulamak istediklerini söyledi.

Öğrencilerin mesajında, “İyi ki doğdunuz Sayın Cumhurbaşkanımız. Hoşgeldiniz” ifadeleri yer aldı. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
MHP Lideri Devlet Bahçeli oyunu kullandı

Devlet Bahçeli oyunu kullandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yeni emekliye 1.600 lira

24 Haziran milletvekili seçim sonuçları! İlk seçim sonuçları açıklandı! İşte ilk sonuçlar

En Çok Okunanlar