• $8,3507
  • €10,0695
  • 479.422
  • 1345.15
03 Mart 2021 Çarşamba 01:58 | Son Güncelleme:

'Savunma sanayiimiz gizli ve açık hedefte'

'Savunma sanayiimiz gizli ve açık hedefte'

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'ndan sonra yapılan açıklamada, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı belirtilerek “Geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz” denildi.

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik konuların ele alındığı bildirildi.

YENİ PROJELER GÖRÜŞÜLDÜ

Bu kapsamda, haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar, modernizasyonlar ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projelerin karara bağlandığı ifade edildi. Açıklamada "Toplantıda, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulandı" bilgisi verildi.

KOORDİNASYONUN ÖNEMİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde daha güçlü ve sistematik çalışmanın, kurumlar arası koordinasyonun ve maliyet etkin yönetimin önemine işaret edildiği belirtildi. Açıklamada, "Türkiye, yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlılığıyla tam bağımsız savunma sanayii hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

<p><span>Gaziantep'in meşhur yemeği çağla aşı Ramazan'da yoğun ilgi görüyor. Antep'te özellikle ilkb

Gaziantep'in sadece ilkbaharda yapılan çağla aşı tarifi

İstanbul'un Levent semtindeki gökdelenler Türk bayraklarıyla donatıldı

TCG Göksu fırkateyni Marmaris Körfezi'ne geldi

Kuş cenneti Kuyucuk Gölü, ilkbaharda göçmen misafirleriyle şenlendi