• $8,341
  • €10,0291
  • 478.192
  • 1345.15
28 Haziran 2018 Perşembe 00:58 | Son Güncelleme:

Savaş ilanı

Savaş ilanı

24 Haziran hezimeti sonrası Kılıçdaroğlu-İnce çekişmesi erken patlak verdi. Genel merkez önündeki protestolara karşı, yönetim gece boyu otobüslerle partilileri taşıyıp pizza ısmarladı.

ERCAN ÖZTÜRK

CHP’de 24 Haziran hezimeti sonrası yönetim çatışması başladı. Partinin oylarının düşmesi üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 10. yenilgisinin ardından istifa etmesi gerektiği sesleri yükselirken Genel Merkez önüne toplanan gençlik kolları üyeleri oturma eylemi başlattı. Bu gelişme üzerine Kılıçdaroğlu istifa etmek yerine yine her zamanki gibi koltuğu nasıl korurum hesabına başladı.  

PİZZAYLA ADAM YIĞDILAR  

CHP Genel Merkezi önünde gençlik kollarının başlattığı istifa çağrıları ve oturma eylemine karşı Kılıçdaroğlu, Tuncay Özkan, Erdoğan Toprak ve Tekin Bingöl bir kriz toplantısı yaptı. A Takımı “Başarılı bir seçim geçirdik. İstifa etmeyin” diyerek Kılıçdaroğlu’na koşulsuz destek verdi. Daha sonra kendilerini eleştirenleri disipline vermek için MYK’da karar çıkardılar. 

Özkan, bingöl, toprak!

Bu isimler, Genel Merkez önünde Kılıçdaroğlu lehine slogan atmaları için bir grup partiliyi pizza ısmarlayıp otobüslerle Ankara’ya getirdi. Kılıçdaroğlu Genel Merkez’e geldiğinde pizzacı destekçiler ‘Başkan Kemal’ sloganları attı. Partililere dağıtılan pizzaların parası da Özkan, Bingöl ve Toprak tarafından ödendi!  

Muhalifler disipline gidiyor

CHP’de başlayan parti içi yükselen istifa seslerine karşı parti yönetimi disiplin sürecini başlatıyor. Bugün toplanacak PM toplantısında sosyal medyada Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağıranlar disipline verilecek. Başta da 41 yıl sonra Elazığ’dan milletvekili seçilen Gürsel Erol olacak. Çok sayıda da eski milletvekili, kurultay delegesi, il başkanı disipline verilecek. 

İnce ile ilgilenin talimatı

Pizzacı kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu “Duvarın bir kısmını yıktık, önümüzdeki seçimlerde tamamını yıkacağız. İnce bizim değerimizdir. Onu da kucaklıyoruz. İnce ‘81 ili gezeceğini’ ifade etti. İl başkanlarıma talimatımdır, geldiği zaman karşılayacaksınız, ne gerekiyorsa yapacaksınız” dedi. 

Eski Genel başkanlardan arabuluculuk turları!

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’la, Karayalçın’ın Çankaya’daki ofisinde bir araya geldi. İnce ile eski başkanlar 'partiyi yıpratmayıl' turunda seçimi değerlendirdiklerini ifade ettiler.

2. DURAK KILIÇDAROĞLU

Karayalçın, “Bu, iktidar yürüyüşündeki güçlü bir iradeyi gösteriyor. Muharrem İnce çok yüksek bir başarı ortaya koydu. Bizde umut yarattı. İnce’ye sahip çıkacağız”  dedi. Karayalçın ve Öymen daha sonra Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. 

KİMSE İSTİFA ETMESİN

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine İnce şu yanıtı verdi: Bir kişi dahi partiden istifa etmesin. Herkes yerinde kalsın. Benim ağzımdan kurultay diye bir şey duyarsanız o zaman konuşursunuz ama duyamayacaksınız.  

PROVOKATÖR! 

Seçim gecesi CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, AA'nın seçim verilerinin manipülatif olduğu yalanını pompalayarak seçimin 2. tura kaldığını iddia etmişti. CHP’li Erdal Aksünger gerçeği itiraf etti: Adil seçim platformu çalışmıyordu. 

Yüzde 5'lik verilerdi

Tezcan’ın elindeki tüm veriler AA ve YSK verileriydi! İkinci tur açıklamasını yüzde 5’lik verilere göre yaptı. Kemal Bey misyonunu doldurdu artık istifa etme noktasında. İnce aday olacak. Hem de yüzde 100 aday olacak.

 

<p><span>Gaziantep'in meşhur yemeği çağla aşı Ramazan'da yoğun ilgi görüyor. Antep'te özellikle ilkb

Gaziantep'in sadece ilkbaharda yapılan çağla aşı tarifi

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor