• $7,9597
  • €9,4628
  • 462.82
  • 1339.78
27 Nisan 2020 Pazartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Salgınla mücadelede diplomasi mesaisi! 22 liderle görüştü

Salgınla mücadelede diplomasi mesaisi! 22 liderle görüştü

Koronavirüsle mücadeleyi İstanbul'dan yürüten Başkan Erdoğan Nisan ayı boyunca aralarında Trump, Putin ve Merkel'in de yer aldığı 22 dünya lideriyle görüşme yaptı, alınan tedbirleri değerlendirdi.

OSMAN NURİ CERİT  

Başkan Erdoğan koronavirüsle mücadele mesaisi kapsamında Nisan ayı boyunca 22 dünya lideri ile görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan ilk görüşmesini 8 Nisan’da Çin Devlet Başkanı Cinping ile gerçekleştirdi. Erdoğan 19 Nisan’da Trump, 21 Nisan’da Rusya Devlet Başkanı Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü. Başkan Erdoğan Almanya Başbakanı Merkel ile ise 24 Nisan’da konuştu. 25 Nisan’da Filistin Devlet Başkanı Abbas ile Erdoğan arasında telefon görüşmesi gerçekleştirildi.

Erdoğan bu liderlerin yanı sıra, Bulgaristan Cumhurbaşkanı ve başbakanı, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı, Sırbistan Cumhurbaşkanı, KKTC Başbakanı, Etiyopya Başbakanı, Gürcistan Cumhurbaşkanı, Japonya Başbakanı, Özbekistan Cumhurbaşkanı, İran Cumhurbaşkanı, İtalya Başbakanı, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı, Somali Cumhurbaşkanı, Kanada Başbakanı, Katar Emiri, Tunus Başkanı ile de görüştü. Erdoğan, G-20 zirvesi ile Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği toplantısına da video konferans yöntemi ile katıldı. 

3 GÜNLÜK YASAK GÖRÜŞÜLECEK

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak kabine toplantısının ana gündem maddesi koronavirüs salgını olacak. Toplantıda KOVID-19 ile mücadelede yeni tedbirlerin yanı sıra 1 Mayıs’a yönelik 3 günlük sokağa çıkma yasağı da değerlendirilecek. 

<p>Elazığ'da 6.8 şiddetinde meydana gelen depremin ardından kentte çok sayıda konut yıkılmış ve ağır

Bakan Kurum'dan kentsel dönüşüm açıklaması

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Uludağ'ın Robinson Crusoe'su 7 yıldır ormanda yaşıyor

Antik kent kazılarında bebek mezarı bulundu