• $16,3686
  • €17,5292
  • 977.695
  • 2448.62
8 Mayıs 2019 Çarşamba 08:56 | Son Güncelleme:

Saadet Partisi İstanbul'da kaç oy aldı? Saadet Partisi İstanbul seçimine girecek mi?

Saadet Partisi İstanbul'da kaç oy aldı" Saadet Partisi İstanbul seçimine girecek mi"

Saadet Partisi adayının İstanbul’da kaç oy aldığı ve seçimlerden çekilip çekilmediği merak ediliyor. Saadet partisi adayı çekildi mi? İstanbul’daki seçim tarihi sandık kurullarının yeniden oluşturulacağı için süreç uzayacağından seçimlerin 23 Haziran’da yapılması kararlaştırıldı. 23 Haziran'da yapılacak seçime katılıp katılmayacağı merak konusu olan Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 31 Mart seçimlerinde Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Necdet Gökçınar, YSK kararının ardından açıklama yaptı. Gökçınar, ”Ben hazırım, partimin kararını bekliyorum.” dedi.

23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul seçimlerine Saadet Partisi girecek mi? Saadet Partisi İstanbul'da kaç oy aldı sorusuna seçim sonuçlarına dair analiz yapan vatandaşlar yanıt arıyor. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için heyecan devam ediyor. İstanbul’daki seçim tarihi sandık kurullarının yeniden oluşturulacağı için süreç uzayacağından seçimlerin 23 Haziran’da yapılması kararlaştırıldı. Saadet Partisi, DSP ve DP yetkililerine "İstanbul'da adayınızı geri çekecek misiniz?" sorusunu yönelten Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, gelen cevapları köşesinde yayınladı.

SAADET PARTİSİ 31 MART’TA İSTANBUL’DA KAÇ OY ALDI?

31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisinin adayı Necdet Gökçınar’dı. Gökçınar %1,21 oy aldı.

SAADET PARTİSİNİN İSTANBUL ADAYI ÇEKİLDİ Mİ?

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, "YSK'nın kararı sonrası SP, HDP, DSP'nin kararı ne olacak?" başlığıyla yayımlanan yazısında "YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimini iptali, iki başat adayın dışında kalan diğer adaylara da gözleri çevirdi" ifadesini kullandı.

Yazının devamında Sarıkaya şöyle devam etti:

"Buna neden de yarışın Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakının adayı Binali Yıldırım arasındaki farkın 8,8 milyon oyun kullanıldığı İstanbul’da 13,7 bin gibi birbirine yakın farkla sonuçlanması…

Bu cepheden bakıldığında İstanbul’da İmamoğlu ve Yıldırım dışında kalan SP, DSP, BTP, Vatan, TKP’nin toplamda 215 bini bulan oyu ile aday çıkarmayan HDP’nin tutumu önem kazanıyor.

Taraflarla dün yaptığım telefon görüşmesinden çıkardığım şu ki, muhalefette yer alan partilerin hemen hepsi iptal edilen seçimdeki pozisyonlarını fazla değiştirme eğiliminde gözükmüyor.

SP’NİN KARARI

Burada en dikkat çeken de Saadet Partisi…

Çünkü AK Parti kurmayları seçime yönelik ilk itirazlarında SP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar’ın aldığı 103 bin 300 oya dikkat çekerek, ‘SP’yi adayını geri çekmesi konusunda ikna edebiliriz’ yaklaşımı göstermişti.

Ancak bu yaklaşıma SP lideri Temel Karamollaoğlu ‘Hele bir o gün gelsin…’ yanıtını vermekle yetinmişti.

YSK kararının ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu da Karamollaoğlu ile bir görüşme yaptı.

SP yetkilileri ile dünkü sohbetimizde adaylarını geri çekip, İmamoğlu’nu destekleme gibi bir kararlarının şu aşamada olmadığını, bunu bugün yapacakları toplantıda karara bağlayacaklarını belirtti.

SP’nin etkin bir ismi, ‘Tarihimizde adayı geri çekme hiç olmamıştır, bundan sonra da olacağını sanmıyorum’ dedi.

DSP VE DP BUGÜN

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ise 30 bin 817 oy alan adayları Muammer Aydın ile ilgili henüz bir karara varmadıklarını belirtti.

Aksakal, ‘Adayımızı çekip çekmeme veya devam etme konusunu yarın (Salı) kesin karara bağlayacağız. Şu aşamada bir kararımız yok’ dedi.

DP Genel Başkanı, milletvekili Gültekin Uysal da 22 bin 544 oy alan adayları Ersan Gökgöz’ün devam edip etmeme konusunu bugün karara bağlayacaklarını söyledi.

HDP’NİN EĞİLİMİ

Bu partiler arasında seçmen açısından en fazla oya sahip HDP’nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Almanya’da olduğunu belirtti ve yarın (Salı) MYK’nın toplanıp karar alacağını belirtti.

‘Yani YSK’nın bu yönde bir kararı olması halinde aday çıkarma ihtimaliniz var mı?’ diye sordum, ‘Hiçbir ihtimal yok şu anda’ yanıtını aldım.

HDP Genel Merkezi’nden sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada da YSK kararı eleştirildi.

HDP çevreleri aday çıkarmanın zaten hukuken de olası bulunmadığına dikkat çektiler.

Yıllar sonra Abdullah Öcalan’ın avukatları ile görüştürülmesinin de bu konu ile bağının bulunmadığını vurguladılar, kararlarında değişiklik olmayacağını belirttiler."

'BEN ÇEKİLMEYE HAZIRIM'

Öte yandan Saadet Partisi'nin yerel seçime giden süreçte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterdiği Necdet Gökçınar da dün konuya dair bir açıklama yaptı. Özel bir televizyonda konuşan Gökçınar, "Ben çekilmeye hazırım, partimin kararını bekliyorum" dedi.

SAADET ADAYI GÖKÇINAR AÇIKLAMA YAPTI

23 Haziran'da yapılacak seçime katılıp katılmayacağı merak konusu olan Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

31 Mart seçimlerinde Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Necdet Gökçınar, YSK kararının ardından açıklama yaptı. Gökçınar, ”Ben hazırım, partimin kararını bekliyorum” ifadesini kullandı.

Necdet Gökçınar Saadet Partisi'nin seçime ilişkin son kararını GİK toplantısında vereceğini duyurdu.

Kararı genel başkan Temel Karamollaoğlu'nun duyuracığını belirten Gökçınar, adaylıktan çekileceğine yönelik iddialar için de şu tweeti attı:

Rusya ve ABD Türkiye'nin ardından geliyor... Tonu 40 bin dolar: Bir ilk olacak
Rusya ve ABD Türkiye'nin ardından geliyor... Tonu 40 bin dolar: Bir ilk olacak

Rusya ve ABD Türkiye'nin ardından geliyor... Tonu 40 bin dolar: Bir ilk olacak

3600 ek gösterge çalışması tamam! Maaşlar artacak
3600 ek gösterge çalışması tamam! Maaşlar artacak

3600 ek gösterge çalışması tamam! Maaşlar artacak

Denizde milli gurur! SİDA test atışlarıyla tam not aldı
Denizde milli gurur! SİDA test atışlarıyla tam not aldı

Denizde milli gurur! SİDA test atışlarıyla tam not aldı

<p>Hepimiz mutsuz olduğumuz belli olmasın diye gülümsemeyi kendimize maske ediniriz. Ama bazen bunu

Neden ‘sahte' güleriz? : Gizli Depresyon

Timsah su aygırının yavrularına saldırınca... Sonunun böyle biteceğini kimse beklemiyordu

Yamaç paraşütü tutkunlarının yeni adresi!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Mayıs 2022)