• $ 5,7238
  • € 6,384
  • 260.642
  • 102556
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Rus komutanlarla iç güvenlik toplantısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya Federasyonu Federal Muhafız Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Viktor Zolotov ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Soylu’nun makamında gerçekleşen kabulde, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakcı ile diğer yetkililer hazır bulundu. 

Görüşmenin, Türkiye ve Rusya arasında devlet başkanları liderliğinde süren işbirliğini kuvvetlendireceğini belirten Soylu, “Bugün birçok cephede terörle mücadele ediyoruz. PKK/PYD’den DEAŞ ve FET֒ye kadar. Bu konuda elde ettiğimiz çok tecrübeler var. Dünyanın yeni uğraştığı terör ve suç alanları var" dedi.  

EĞİTİM İŞBİRLİĞİ 

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin ise ziyaretin ilk olma özelliği taşıdığını belirtti. 9 kişiden oluşan Rus heyetinin 5 gün boyunca Türkiye’de bulunacağını aktaran Çetin, Rus heyetiyle çeşitli eğitim işbirliği görüşmeleri yapacaklarını anlattı. Rusya Federal Muhafız Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Zolotov da Jandarma Genel Komutanlığı'nın yapısını öğrenmek ve profesyonel kadrolarının eğitimlerini yerinde görmek için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini anlattı. Orgeneral Zolotov, Rus ulusal muhafızları ile Türk jandarması arasında çok benzerlikler olduğunu söyledi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Milli Savunma Bakanlığı Paylaştı! BAYRAKTAR TB-2 İHA Denizde...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yetenekli insanların büyüleyen eserleri

Beğeni rekorları kıran fotoğraflar nasıl çekiliyor