• $ 6,7862
  • € 7,4788
  • 374.855
  • 104954
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
20 Nisan 2019 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Projelere Genel Merkez takibi

Seçimi kazanıp göreve başlayan AK Partili belediye başkanlarının attığı her adım ve manifestodaki vaatler Genel Merkez uygulaması tarafından takip edilecek. 

Osman Nuri CERİT 

AK Parti yerel seçim öncesi vatandaşa verdiği tüm sözlerin takipçisi olacak. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, 31 Mart seçimlerinden önce Başkan Erdoğan tarafından açıklanan 11 maddelik Yerel Seçim Manifestosu ile seçimi kazanan AK Partili adayların kampanya sürecinde dile getirdiği projeleri bizzat takip edecek. Bu kapsamda Yerel Yönetimler Başkanlığı’na bağlı ekipler, ülke genelinde saha çalışması yaparak belediyelerin performans ve uygulamalarını yerinde takip edecek. 

HEPSİ UYARILACAK

Düzenli periyotlarla yürütülecek çalışmada, belediyenin ve belediye başkanının hizmetlerine ilişkin memnuniyet bizzat millete danışılarak ölçülecek. Manifestoya aykırı davranan veya söz verdiği projeleri hayata geçirmeyen başkanlar Genel Merkez tarafından uyarılacak. AK Parti’nin belediye bazında yakından takip edeceği konuların başında, parsel bazlı yoğunluk artışlarının önüne geçilmesi, kamu yararı gözetmeyen değişikliklerine izin verilemesi, yapılaşma ve imar durumu değişikliklerinin şeffaflaşması, içme suyu, yağmur suyu, doğalgaz ile çevre ve doğaya duyarlı gönül belediyeciliği anlayışı yer alacak.


27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde, demokrasi şehitlerini rahmetle anıyoruz

27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde, demokrasi şehitlerini rahmetle anıyoruz

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...

Türkiye'nin milli devi ''Fatih'' için geri sayım başladı