• $8,2748
  • €9,7385
  • 499.131
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
30 Mart 2013 Cumartesi 15:09 | Son Güncelleme:

PKK'dan Erdoğan'a silah bırakma cevabı

PKK'dan Erdoğan'a silah bırakma cevabı

Başbakan Erdoğan'ın 'PKK silah bırakıp çekilsin' sözlerine yanıt veren örgüt 'Silahları bırakıp çekilme gündemimizde bile değil' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın 'PKK silah bırakıp çekilsin' sözlerine Kandil'den jet yanıt geldi. ANF'nin haberine göre örgüt açıklamasında şöyle denildi:

 “Başbakan Erdoğan’ın bir televizyon kanalında yayınlanan bir programda güçlerimizin silahlarını bırakarak sınır dışına çekilecekleri yönündeki açıklamaları inanıyoruz ki, ilgili tüm taraflarca dikkatle izlenmiştir. Her şeyden önce Erdoğan’ın kullandığı dil ve üslup sanki her şey tek taraflı ve kendi inisiyatifinde gelişebilecekmiş gibi yanlış ve olumsuz bir algı yaratmaktadır. Oysa süreç tek taraflı değil, Önderliğimizle devletin yaptığı görüşme ve müzakereler sonucunda karşılıklı adımların atılmasıyla ancak gelişebilecektir. Erdoğan’ın iddia ettiği tarzda bir geri çekilme durumu Hareketimizin gündeminde değildir. Devlet tarafından gerekli adımların atılması, bu temelde yasal ve olumlu bir zeminin yaratılması sonucunda güçlerimizin geri çekilme durumunun gündeme gelmesi mümkün olacaktır. Bunun için gerilla güçlerimizin ikna olabileceği somut bazı pratik adımların atılması sürecin kalıcı ve sağlıklı gelişebilmesi açısından zorunludur.” 

TERÖRİST LAFI RAHATSIZ ETTİ

Açıklamada 'Erdoğan’ın Kürt sorununun ismini bile anmadan sürekli terör ve  terörist' kavramlarını kullanması Hükümetin süreç karşısındaki samimiyeti ve ciddiyeti konusunda kuşku ve soru işaretleri yarattı. Bu tür üslup ve yaklaşımlar barış ve çözüm sürecine hizmet etmez' denildi.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı görüntülü mesajda

Başkan Erdoğan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İşgalci Ermenistan yine sivilleri hedef alarak Berde şehir merkezini vurdu

Sertab Erener ve Yonca Evcimik Bodrum'da çöp topladı