• $8,4622
  • €10,2763
  • 499.923
  • 1441.33
27 Mart 2018 Salı 01:00 | Son Güncelleme:

Parti çalışanının maaşı belediye kasasından

Parti çalışanının maaşı belediye kasasından

CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Taşkın Özer’in, partide sekreter olarak çalıştırdığı C.T.’nin maaşını yıllardan beri Beylikdüzü Belediyesi’ne ödettiği ortaya çıktı. 

ERCAN ÖZTÜRK / HABER MERKEZİ 

Adalet aramak için Ankara’dan İstanbul’a yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisindeki adaletsizliklere bir yenisi daha eklendi. CHP İlçe Örgütü Başkanı Taşkın Özer, yanında sekreter olarak çalıştırdığı bir partiliyi, belediyeye iş yapan bir taşeron firma personeli gibi gösterdiği, maaşını da belediyeden karşılattığı resmi kayıtlara yansıdı. CHP’li Özer’in, ilçe örgütünde sekreterlik yapan partilinin maaşını ödemek için çözüm aradığı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da “Taşeron firmada çalışıyor gibi gösteririz” dediği öğrenildi. Belediyede hiçbir iş yapmayan, C.T.’nin sosyal güvenliğini ve maaşını, Özel Kalem Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren taşerondan gösterdiler.

BİR GÜN BİLE ÇALIŞMADI 

CHP’li iki başkan, yaptıkları hileyi, hükümetin son dönemde uygulamaya geçirdiği 696 sayılı KHK kapsamındaki “Sürekli İşçi Kadrosu” ile taçlandırdı. CHP’li yöneticilerin, C.T. örneğinde olduğu gibi çok sayıda partiliyi, partide çalıştırdığı ve maaşlarını da belediyenin taşeron firmalarından verdikleri iddia edildi. 

C.T, (solda) Ekrem İmamoğlu ve Taşkın Özer'le görüntülenmişti.  

Kardeşi de konser ihaleleri aldı 

Sekreterini belediyede kadrolu işçi yaptıran Taşkın Özer aynı zamanda İmamoğlu’nun hukuk danışmanlığını da yapıyor. Özer, müzikle uğraşan kardeşi Seçkin Özer’in de Beylikdüzü Belediyesi’ninin düzenlediği konserlerden para kazanması için devreye girmiş. 

100'E YAKIN ETKİNLİK

Özer, Mustafa Sandal, Fettah Can, Fatih Erkoç, Yaşar, Ozan Doğulu, Ece Seçkin, Rafet el Roman, Gece Yolcuları, Teoman gibi çok sayıda sanatçının sahne aldığı 100’e yakın konser organizasyonunun büyük bir kısmını yaptı. Aynı zamanda Beylikdüzü Belediyesi adına şarkılar yapan Özer, son iki yıldır Elapro isimli firma üzerinden işlerini yürüttüğü belirlendi.  

<p>Libya açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgedeki Deniz Kuvvetleri

MSB duyurdu: Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi