• $ 6,8661
  • € 7,7882
  • 398.799
  • 114809
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
14 Nisan 2015 Salı 02:00 | Son Güncelleme:

Paralelin gözü gurbetçi oylarda

Türkiye’de darbe yapmak isteyen paralel yapı, gurbetçilerin oylarını HDP’ye vermesi için uğraşıyor. Gurbetçilerin kapısını çalan şer odakları, "oylarınızı HDP’ye verin" diyor.

Paralel yapının 7 Haziran seçimleri öncesi Avrupa planı deşifre oldu. Yurtdışında 2 milyon 722 bin seçmenin bulunmasından hareket eden paralel yapı gözünü gurbetçilerin oyuna dikti. Paralel yapı yurtdışında yaşayan özellikle Kürt kökenli vatandaşlara oyunuzu AK Parti'ye değil HDP'ye verin kampanyası başlattı. AK Parti aleyhine kara propaganda yapan paralel yapı bu amaçla Avrupa’daki dernekler ve birçok sivil toplum kuruluşunun kapısını çalıp şer ittifakı teklif etti. Paralel yapının bu tutumu gurbetçileri isyan ettirdi. 

BÖLGEDEKİ KÜRTLERE ULAŞTILAR  

Avrupa'daki etkili STK'lar “Paralel yapı elemanları geceli gündüzlü çalışma kararı aldı. Amaçları, Kürtlerin AK Parti'ye değil, HDP’ye oy vermelerini sağlamak ve  HDP’nin barajı geçerek AK Parti’nin elde edeceği milletvekili sayısını düşürmek. Böylece yeni anayasa ve başkanlık sistemini engellemek.” 

ERMENİLERLE İTTİFAK KURDULAR

Paralel yapı Avrupa’daki faaliyetleri kapsamında, diasporadaki Kürtler ve ulusalcı Türkler ile AK Parti karşıtlığı noktasında birleşti. Paralel yapı Yahudilerin en büyük lobisi olan AİPAC’in yanı sıra Ermeni, Rum ve Yahudi lobileri ile bağlantıya geçti. Ermeniler ile sözde soykırım iddialarıyla, Yahudiler ile ‘Mavi Marmara’ olayında, Kıbrıs ve Ege meselesinde ise Rumlar ile anlaştı. 

ÇİPRAS’A BENZETİYORLAR

Paralel yapı, Demirtaş’ı Aleksis Çipras’a benzeterek gurbetçileri etkilemenin peşinde.

Kadın terörist ikna çalışması sonucu Suriye sınırında teslim oldu

Kadın terörist ikna çalışması sonucu Suriye sınırında teslim oldu

Arama kurtarma çalışmaları 15'inci gününde! Öl�

Arama kurtarma çalışmaları 15'inci gününde! Ölü sayısı 25'e yükseldi

Vatandaşların uğrak adresi oldu! Stüdyoyu aratmayan doğal g

Vatandaşların uğrak adresi oldu! Stüdyoyu aratmayan doğal güzellikler...

13 Temmuz 2020 günlük burç yorumları burada!

13 Temmuz 2020 günlük burç yorumları burada!