• $7,4832
  • €9,053
  • 442.067
  • 1526.26
14 Aralık 2014 Pazar 01:45 | Son Güncelleme:

Paralel Yapı‘nın THY‘de emelleri var

Paralel Yapı‘nın THY‘de emelleri var

Derin örgütün dinleme ağına takılan THY Yönetim Kurulu Başkanı, çirkin tezgahı AKŞAM'a anlattı: Telefon konuşmalarımı çarpıttılar. Paralel Yapı'nın kurum üzerinde emelleri var. THY'de sempatizanları mevcuttu, şimdi de olabilir.

SÜLEYMAN ŞEN-HABER MERKEZİ 

HAYATA geçirdiği atılımlarla Türk Hava Yolları'nı (THY) bir dünya markası haline getiren Yönetim Kurulu 
Başkanı Hamdi Topçu... Paralel Yapı'nın 17-25 Aralık darbe girişimi kapsamında onun da telefonları dinlenerek servis edildi. Topçu, telefonlarının dinlenmesinden, Paralel Yapı'ya, THY’nin hedeflerine kadar birçok konuda AKŞAM’a özel açıklamalarda bulundu... 

Ben de mağdur edildim

- Paralel Yapı'nın THY üzerinde emeli olabilir, elbette sempatizanları vardı, belki şimdi de vardır.
- Bu tip bir faaliyetin ülkeyi ne hale getirdiğini gördük. Kolluk kuvvetlerinin emir komuta zincirinin bozulmasının nelere sebebiyet verdiği ortada. - Ben de bunun mağduruyum. Telefonlarım dinlendi. İpe sapa gelmeyen konuşmalar yayınlandı. 

DİNLEMEYLE SİNDİRME YAPTILAR

- Telefonlarımı dinleyerek hiçbir suç unsuru taşımayan konuşmaların bir kısmını kesip bir kısmını ilave ederek çarpıtmalar yaptılar.
- İnanılmazlar komplolar hazırlanmış. Bu ahlaksızlık. Bu kadar insanın mağduriyetini, suçsuz bir sürü insanın vebalini bu adamlar ödeyemez.
- Türkiye’de son 10 yıl içinde yasadışı dinleme yoluyla insanları sindirme operasyonu yaptılar.
- İyi niyetli, düzgün adam diye ilgili yerlere yerleştirdikleri adamlarla mesleğe, makama, ülkeye ihanet etti. 

AFRİKA'DA HIZLI BÜYÜYECEĞİZ 

- 56 milyon civarında yolcuyla 2014’ü kapamış olacağız. Dış hatlarda beklentimizin biraz üzerinde yolcu taşıdık. Büyümeye devam ediyoruz.
- Gelecek yıl Afrika’da ciddi büyüme hedefliyoruz. Uzakdoğu’da yeni destinasyonlarımız var. Taipei’yi (Tayvan) ilk çeyrekte başlatacağız. Filipinler’in başkenti Manila’nın bürokratik işlemleri devam ediyor. 

Düşük fiyatlı petrol yolcuya yarayacak 

- Petrol fiyatlarında yaşanan rekor seviyelerde düşüş yolculara olumlu yansıyacak. Şu anda gelen talebin yüksek olmamasından dolayı zaten promosyonlu fiyatlar uygulanıyor. 
- Fiyatların düşüklüğü kış sezonunda zararın bir miktar kapanmasına yardımcı olacak. Böylece şirketler mali açıdan yaz tarifesine daha güçlü şekilde başlama imkanına sahip olacak. 

'Chelsea  gündemde değil' 

HAMDİ Topçu, ünlü İngiliz futbol kulübü Chelsea ile sponsorluk anlaşması konusunda şunları söyledi: Roman Abramoviç’le görüştük ama şu an itibarıyla anlaşma zemininde değiliz. 'İş tamam’ noktasına hiçbir zaman gelmedik, kontrat aşamasına ulaşmış bir durum yok. Chelsea şu anda gündemimizde bulunmuyor.

<p>Peki, pandemi sürecinin psikolojimizi ve aile yapımıza olumlu ve olumsuz etkileri neler? Psikoter

Pandemi süreci aile yapımızı nasıl etkiledi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sivas'taki Altınkale'de kar yağışının ardından güzel görüntüler oluştu

Başkan Erdoğan, Milli Saraylar Resim Müzesi Açılış Programı'na katıldı