• $9,2739
  • €10,7649
  • 526.102
  • 1409.56
11 Şubat 2016 Perşembe 02:14 | Son Güncelleme:

Paralel tasfiyeyi Arınç mı durdurdu?

Paralel tasfiyeyi Arınç mı durdurdu"

Paralel yapı soruşturmasında tutuklanan eski milletvekili İşbilen'in, tasfiyeleri durdurmaları için Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'i aradığı iddia ediliyor.

HİLAL YILDIRIM 

Paralel devlet yapılanması soruşturmaları kapsamında hazırlanan ‘yasadışı dinleme’ iddianamesinde Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in İlhan İşbilen'le görüştüklerine ilişkin iddialar, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki soruşturma dosyasına gönderildi. 

POLİS ŞİKAYETÇİ

İddianamedeki ifadede şikayetçi polis memuru A. İ.Y,  tutuklu bulunan eski AK Parti İzmir Milletvekili İlhan İşbilen’in Hüseyin Çelik ve Bülent Arınç ile bir görüşme yaptıklarını iddia etti. 

GÖZLER SAVCILIKTA 

Görüşmede İşbilen'in paralele tasfiye iddialarını gündem getirirerek, eski Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ve eski AK Parti Sözcüsü HüseyinÇelik'ten engellemesini istediği iddia edildi. İddialar İşbilen’in tutuklandığı ‘paralel yapının A Takımı'na ilişkin yürütülen Ankara’daki soruşturma dosyası kapsamında ele alınacak. Çelik ve Arınç’ın bilgisine başvurulup başvurulmayacağına ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı karar verecek. 

Vatandaş kahrederek oy vermiş! 

Eski Bakan ve Milletvekili Hüseyin Çelik, Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan’a konuştu. Çelik’in Türkiye’nin önündeki 5 engeli sıralarken ‘paralel yapıyı’, ‘paranoya’ olarak nitelemesi ise dikkat çekti. Çelik’in 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'ye oy verenler için yaptığı yorum ise şaşırttı. Çelik, “1 Kasım’da vatandaşın bir kısmı bize kahrede kahrede oy verdi” diyerek AK Parti seçmenine haksızlık yaptı.  

PARALELİ SAVUNDU 

Çelik Türkiye’nin altını oymaya çalışan ve terör örgütü PKK ile işbirliğine giden FET֒yü temel sorun olarak görmediğini itiraf etti. Çelik, “Esas mesele partinin durumuyla birlikte temel politikalar. Bana göre bugün memlekette beş temel sorun var. BİR: Kutuplaşma. İKİ: Dış politikada allak bullak oluş. ÜÇ: Ekonomi iyi değil. DÖRT: Kürt meselesi ve terörle mücadelede gelinen son nokta... BEŞ: Paralel’le mücadelenin bir paranoyaya dönüşmesi...” diye konuştu. 

CHP’li başkanı eleştiren Sapan'a disiplin tehdidi

Antalya'da CHP eski Milletvekili Yıldıray Sapan, sosyal paylaşım siteleri üzerinden Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal'a yönelik paylaşımları nedeniyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Muratpaşa'da bozuk yolları, kaldırımları, fotoğraflayarak paylaşan Yıldıray Sapan, son olarak kendini yakan işçiyi gündeme getirmişti.

 

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi