• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
22 Şubat 2021 Pazartesi 19:43 | Son Güncelleme:

Özlem Zengin'e saldırmışlardı... CHP'li Özgür Özel'in de aynı ifadeleri kullandığı ortaya çıktı

Özlem Zengin'e saldırmışlardı... CHP'li Özgür Özel'in de aynı ifadeleri kullandığı ortaya çıktı

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in, "Hapisteki FETÖ'cü kadınlar talimatla hamile kalıyor." ifadelerine karşı çıkan CHP'nin FETÖ'yü aklama çabası sürerken, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in de 2019 yılında "FETÖ'cü kadınlar talimatla hamile kalıyor." ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

CHP'nin, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in FETÖ'cülere ilişkin açıklamalarına tepki göstermesi ve FETÖ'yü aklamaya çalışması devam ederken, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in de 2019 senesinde aynı açıklamaları yaptığı ortaya çıktı.

Star'da yer verilen habere göre, CHP'li bazı siyasetçilerin, kadın hakları savunuculuğu adına yaptığı paylaşım, FETÖ'cülerin kendi ifadeleriyle kanıtlanan Özgür Özel'in de ifade ettiği planlı eylemi inkar ediyorlar. Yine CHP içindeki taciz tecavüzlere sessiz kalıp AK Parti'den gelen açıklamaya saldırarak iki yüzlülüklerini gösteriyor.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın paylaşımı:

CHP Parti Meclisi Üyesi, Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Candan Yüceer'in paylaşımı:

ÖZGÜR ÖZEL, "KADINLAR TALİMATLA HAMİLE KALIYOR"

Türkiye KHK Platformları ve Diyarbakır KHK Platformu temsilcileri 26 Ekim 2019 tarihinde CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'i makamında ziyaret etti. Bu ziyaret esnasında Özel, şu ifadeleri kullandı:

"Samimi olarak söylemek gerekirse, Cemaat bu ülkeye çok büyük kötülükler yaptı, Atatürkçü subaylara iftira attı, dünya tarihinin en büyük ve tehlikeli örgütü, devletin bir arınmaya ihtiyacı var. Cezaevindeki kadınlar, örgüt talimatıyla hamile kalıyorlar, insanlar işkence var diyorlar, ancak soruyoruz, kimse, bana işkence yapıldı demiyor."

Özel'in bu ifadeleri FETÖ sitesinde ağır dille eleştirilmişti:

Ayrıca bu ifadeler sosyal medyada örgütün avukatı olarak bilinen Kemal Uçar tarafından da paylaşılarak yapılan "talimatla hamile kalma" sözünü hiç eleştirmeyip, "İnsanların Meslek hayatlarına karıştınız, Özel hayatlarına bari karışmayın...Ayıptır!" ifadelerini kullandı.

Söz konusu açıklamalar faklı basın organlarında da yer bulmuştu.

İşte Oda Tv'nin o haberi:

<p>Peki, önümüzdeki günlerde Paşinyan'ı neler bekliyor?  Azerbaycan-Ermenistan hattında neler yaşanı

İskender füzesi iddiasının sebebi ne?

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı