• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
29 Kasım 2021 Pazartesi 00:44 | Son Güncelleme:

Osman Nuri Kabaktepe sosyal medyadan gelen soruları yanıtladı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, sosyal medya kullanıcılarının Instagram'dan yönlendirdiği soruları Youtube kanalında yanıtladı.

AK Parti İstanbul İl Teşkilatı Youtube hesabında "Bi' Soru?" isimli bir program başlattı. Programda Osman Nuri Kabaktepe, sosyal medya kullanıcılarının Instagram'dan yönlendirdiği sorulara yanıt verdi.

Osman Nuri Kabaktepe'nin cam fanustan rastgele seçerek yanıtladığı sorulardan ilki "Bu kadar içten olmayı nasıl başarıyorsunuz Başkanım?" sorusu oldu.

Soruya yanıt vermeye başlamadan önce teşekkür eden Kabaktepe şunları söyledi:

"ORGANİK OLMAYA ÇALIŞIYORUM"

"İnsan kendisi olmasının önündeki engelleri kaldırırsa, kendisi olarak hayatı yaşamaya devam edebilirse samimiyetini tüm davranışlarında gösterebilir diye düşünüyorum. Benim sadece yapmaya çalıştığım, organik diyorlar ya, yani herhangi bir dışsal etkiye sahip olmadan bir varlığın kendisini olduğu gibi ortaya koyabilmesi... Biz de organik olmaya çalışıyoruz diyelim genç arkadaşlarımızın tabiriyle. Ne mutlu eğer öyle görülebiliyorsak. Bu da bizim için mutluluk demektir."

EPİKTETOS'LU YANIT

Kabaktepe "Nasılsınız?" sorusunu Yunan filozof Epiktetos'un felsefesinden örnek vererek cevapladı.

"Çok teşekkür ederim, iyiyiz" diyerek soruyu yanıtlayan Kabaktepe sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eski bir filozofun güzel bir sözü var. Bu vesileyle onu da kıymetli takipçilerimizle paylaşmış olayım. Epiktetos'tu yanılmıyorsam. Tam hatırlamıyorum, isimleri bazen unutuyoruz. Der ki 'Dünyadaki olup biten her şey iki kategoriye ayrılabilir. Birincisi; sizin elinizde olanlar, ikincisi; sizin elinizde olmayanlar. Elinizde olanlara üzülün ve sevinin. Elinizde olmayanlara üzülmeyin ve sevinmeyin.'

Mesela sizin bir makama atanmanız elinizde olmayan bir şey değildir. Dolayısıyla buna sevinmenize ve üzülmenize gerek yok. Ama iyi insan olmak, adaletli olmak, yardımsever olmak, hukuku gözetebilmek sizin elinizde olan şeylerdir. Bunu yaptığınızda veya yapmadığınızda üzüntü ve sevgiyi paylaşabilirsiniz, kendinizle de çevrenizle de. Ben de hayatı böyle yaşamaya gayret ediyorum. Çok iyiyim. Elimde olanları güzel yapmaya çalışıyorum."

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE AK PARTİ İBB BAŞKAN ADAYI KİM OLACAK?

Kabaktepe'ye "Önümüzdeki seçimlerde AK Parti İBB Başkan Adayı kim olacak?" sorusu da yöneltildi.

AK Partili Kabaktepe bu soruya "Avatar" göndermesiyle yanıt verdi:

"Şöyle cevap vereyim. Japon çizgi filmlerini çok severim. 'Avatar'lar üzerinden çekilen filmler var. Bir tanesi de temel 4 element için 'bükücü' olarak anlatıldığı bir çizgi film var. Havayı, ateşi, suyu ve toprağı büküyor. Ona bir üst segment olarak üç boyutu da ekleyenler var. Zaman bükücü, uzay bükücü gibi... Biz zamanı bükerek yaşayamıyoruz. Sadece 'Avatar'lar yapabiliyor. Önce 2023'ü yaşayacağız sonra 2024'ü yaşayacağız. Şu an bizim gündemimizde tek bir şey var. Hedef 2023. Daha sonrasında 2024'le ilgili çalışmalarımızı başlatacağız. "

GENÇLER NEDEN AK PARTİYE OY VERMELİ?

"İstanbul'da yaşayan milyonlarca genç neden AK Parti'ye oy vermeli?" sorusuna Kabaktepe şöyle yanıt verdi:

"Türkiye'de siyasal süreçlerde ve mekanizmalarda gençleri nesneleştirmekten çıkarıp, genci siyasetin ve hayatın öznesi olarak gören ve bunu fiillerinde de gösteren bir parti AK Partimiz. Siyaset sürecine gençlerin katılımıyla ilgili yaptığımız düzenlemeler bu söylediğimin en güzel göstergesi. Bizim için genç nesnel bir pozisyonda değil. Yapıp ettiğimiz her şeyin öznesi olarak görüyoruz. Gelin birlikte ülkemizi şekillendirelim diyoruz. Geleceğin AK Parti'de olduğunu düşünüyoruz. Geleceğin Türkiye'sini ve dünyasını birlikte kuralım diyoruz. Gençleri bir oy havuzu olarak görmenin çok arkaik bir düşünce olduğunu düşünüyoruz. Türkiye'yi getirdiğimiz bu noktadan daha ileriye taşımak için birlikte hareket edelim diyoruz."

"BOJİ" SORUSUNA YUNUS EMRE'Lİ YANIT

Bir kullanıcının "Boji'ye neden tuzak kurdunuz?" sorusunun ardından Kabaktepe "Bu sorunun muhatabı ben değilim, Boji'ye tuzak kuranlar." sözleriyle yanıt verdi.

Hayvan hakları konusunda AK Parti'nin yaptığı çalışmaları hatırlatan Kabaktepe Yunus Emre'nin "Yaradılanı severim, Yaradan'dan ötürü' sözüne atıf yaptı:

"Önce şunu ifade etmek isterim ki bizim hayvan hakları ile ilgili bu yıl içerisinde Meclis'ten çıkardığımız yasa ortada. Hem siyasi düşünce olarak hem AK Parti olarak hem kişisel olarak varlığa nasıl baktığımızı sürekli ifade ediyoruz. "Yaradılanı Yaradan'dan ötürü sevmek" insan için söylenmiş bir söz değildir. Tüm varlıkları biz insan canı gibi kıymetli gören bir anlayışa ve yaşam felsefesine sahip bir hareketiz.

"FAZİLET DURAĞI" HATIRLATMASI

'Boji' üzerinden oluşturulmaya çalışılan algı operasyonu, kimin yaptığını bilmiyorum, şu ya da bu yaptı demem ama, bu videoyu yayınlayarak bizlerin suçlanması otomatik olarak bir adrese işaret ediyor. O adres de "Fazilet Durağı" yalanını oluşturanlarla aynı yer gibi geliyor. Ama elimizde bir delil yok. Zan olarak bunu ifade ediyorum. Bu bana şunu söyletiyor: Acaba Adalar'da kaybedilen atları, hayvan barınaklarında bakılamayan hayvanları, ameliyat edilip gerekli tedavisi uygulanmadığı için iç organları dışarı dökülen köpeğimizin üstünü mü örtmek istiyorlar?

Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak
Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak

Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak

Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı
Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı

Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı

Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi
Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi

Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı